Kırklareli

Lüleburgaz polisinden ‘huzur’ uygulaması

 

Uğurcan KARAOĞLU/LÜLEBURGAZ(Kırklareli), (DHA)- KIRKLARELİ’nin Lüleburgaz ilçesinde polisin yaptığı huzur uygulamasında eğlence mekanında izinsiz çalıştığı belirlenen yabancı uyruklu 4 kadın ile aranması haklarında aranma kararı bulunan 7 kişi gözaltına alındı.

Lüleburgaz İlçe Emniyet Müdürlüğü ile İl Emniyet Müdürlüğü’nden gelen takviye ekiplerin katılımıyla ilçede uygulaması gerçekleştirildi. Eğlence mekanları, umuma açık yerlerin denetlendiği uygulamada 400 kişiye Genel Bilgi Toplama (GBT) kontrolü gerçekleştirildi. Uygulamalarda, asker kaçağı 3 kişinin de aralarında bulunduğu aranması olan 7 kişi yakalandı Eğlence mekanlarındaki denetimlerde yabancı uyruklu 4 kadınının izinsiz çalıştığı belirlendi. Gözaltına alınan kadınlar sınır dışı edilmek üzere Pehlivanköy Geri Gönderme Merkezi’ne teslim edildi. Eğlence mekanlarında 3 tabanca, 2 tüfek ile çok sayıda kaçak içki ve mermi ele geçirildi. 4 eğlence mekanına ise uyması gereken saat dışında müzik yayını yapmaktan idari para cezası kesildi. Sosyal Güvenlik Kurumu ile Gıda Tarım ve Orman Müdürlüğü müfettişlerinin de katıldığı uygulamada bir eğlence mekanına sigortasız işçi çalıştırmaktan  idari para cezası uygulandı.

Lüleburgaz’da polisin yaptığı uygulama vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı. (DHA)

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu