Kırklareli

Lüleburgaz Devlet Hastanesi’nde yangın tatbikatı


Uğurcan KARAOĞLU/LÜLEBURGAZ (Kırklareli), (DHA)- KIRKLARELİ’nin Lüleburgaz İlçesi Devlet Hastanesi’nde yangın tatbikatı gerçekleştirildi. Gerçeği aratmayan tatbikatta, itfaiye ekipleri yangına müdahale ederken,…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Uğurcan KARAOĞLU/LÜLEBURGAZ (Kırklareli), (DHA)- KIRKLARELİ’nin Lüleburgaz İlçesi Devlet Hastanesi’nde yangın tatbikatı gerçekleştirildi. Gerçeği aratmayan tatbikatta, itfaiye ekipleri yangına müdahale ederken, yatan hastalar tahliye edildi.

Lüleburgaz Devlet Hastanesi’nde gerçekleştirilen tatbikatta, senaryo gereği Covid-19 acil servisinde çıkan yangına önce sağlık personeli yangın tüpüyle müdahale etti. İhbar üzerine hastaneye çok sayıda  AFAD ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Ekipler, bina içinde bulunan hasta, hasta yakınları ve sağlık personelini tahliye ederken, alevlere müdahale etti. Senaryo gereği yaralanan ve dumandan etkilenen 6 personele sağlık ekiplerince müdahale edildi.

Başhekim Aşkın Akkuş, “Yangın tatbikatını gerçekleştirmiş olduk. Katılan herkese çok teşekkür ederim. Bence gayet güzel oldu. Tatbikatı katılanların bilgisi olmadan, uyarılmadan yapıldı. Çok gerçekçi bir tatbikat oldu. Gerçekçi olmasıyla farkındalığın arttığını düşünüyorum. Zaten bu tatbikatların amacı da farkındalığı arttırmak. Emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum. İnşallah gerçeği ile karşılaşmayız. Tatbikatta yer alan Kırklareli AFAD, Lüleburgaz İlçe Emniyet müdürlüğümüze ve Lüleburgaz itfaiyesine teşekkür ediyorum” dedi. (DHA)

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu