Tekirdağ

Kültür Çadırının ilk konuğu Prof. Dr. Temel Kotil oldu

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen ve bu yıl 56’ncısı yapılan Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali, coşku, eğlence ve heyecan dolu çok sayıda…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen ve bu yıl 56’ncısı yapılan Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali, coşku, eğlence ve heyecan dolu çok sayıda etkinliğin yanı sıra Kültür Çadırı etkinlikleri ile dopdolu geçiyor. Festivalin ilk gününde Kültür Çadırının ilk misafiri Türkiye Havacılık ve Uzay Sanayii Anonim Ortaklığı (TUSAŞ) Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil oldu.

Söyleşi öncesinde Prof. Dr. Kotil ve sunucu Başak Şengül’ü Tarihi Belediye Binasında ağırlayan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Süleymanpaşa’nın yerli ürünlerinden ve belediye tarafından basılan kitaplardan hediye etti.

PROF. KOTİL TUSAŞ PROJELERİNİN DETAYLARINI PAYLAŞTI

Haber spikeri ve program sunucusu Başak Şengül’ün moderatörlüğünü yaptığı söyleşide katılımcılara hitap eden Prof. Dr. Kotil, TUSAŞ’ın kısa sürede gerçekleştirdiği yerli ve milli havacılık projeleri ile devam eden çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulundu. Tamamen yerli tasarım ve üretim olan Gökbey Helikopteri, ATAK-1 ve ATAK-2 savaş helikopterleri, Hür-Kuş, Hür-Jet ve Milli Muharip Uçak hakkında detaylı açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Kotil, silahlı ve silahsız insansız hava araçları (İHA-SİHA) ile Türksat 6-A iletişim uydusu ve Göktürk-3 gözlem uydusu projeleri ile ilgili çok değerli bilgiler verdi. TUSAŞ bünyesinde 6 bin mühendis ve 13 bin personel ile çok büyük yatırımlar gerçekleştirdiklerini dile getiren Kotil, gençleri TUSAŞ bünyesinde çalışmaya davet etti.

BAŞKAN YÜKSEL’DEN KİRAZLI TEŞEKKÜR

Söyleşiyi çok sayıda protokol ve basın mensubu da takip ederken, programı ilgiyle izleyen Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, söyleşinin sonunda Prof. Dr. Kotil ve Moderatör Başak Şengül’e çiçek ve kiraz takdim ederek her iki ismi de Süleymanpaşa’da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Yüksel, söyleşinin ardından Kotil ve Şengül’ü Rumeli İskelesi’nde misafir etti.

Bu haber Süleymanpaşa Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu