Tekirdağ

Festival kupası heyecanı gençleri sardı

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından organize edilen 56. Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali kapsamında, gençlere yönelik Festival Kupası adı altında futbol, tenis ve voleybol turnuvaları düzenlendi.

FESTİVAL KUPASI FUTBOL TURNUVASI İLE BAŞLADI

Ahmet Aygün Gençlik Merkezi Spor Tesislerinde gerçekleştirilen organizasyonun açılışı, futbol turnuvası ile başladı. Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Uzunlar, Çiftlikönü Gündoğduspor ile Galatasaray Futbol Okulu’nun karşı karşıya geldiği açılış maçında, genç sporculara başarılar dileyerek santra vuruşunu yaptı. Uluslararası Tekirdağ 56. Kiraz Festivali kapsamında gerçekleştirilen Festival Kupası futbol turnuvasında 9-12 yaş grubunda 16 takım tek maç eleme usulünde karşılaşıp kupayı kazanmak için mücadele verecek.

VOLEYBOLDA SÜLEYMANPAŞA’NIN EN İYİLERİ BU TURNUVADA

56. Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali bünyesinde organize edilen Festival Kupası, voleybolda Süleymanpaşa’nın en iyi ekiplerini bir araya getirdi. Süleymanpaşa’nın en iyi 8 ekibinin mücadele edeceği ve tek maç eleme usulü ile oynanacak Festival Kupası Voleybol Genç Kızlar Turnuvası’nın açılışını Süleymanpaşa Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Süleymanpaşa Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Öztekin gerçekleştirdi. Genç Kızlar kategorisinde düzenlenen organizasyonda ADEN Koleji ile Tekirdağ Anadolu Lisesi, yine geçtiğimiz aylarda Süleymanpaşa Belediyesi tarafından organize edilen “Süleymanpaşa’nın Şampiyonları” turnuvasındaki zevkli mücadelelerini Kiraz Festivali’nin açılış maçına taşıdılar.

TENİS TURNUVASINDA 60 SPORCU MÜCADELE EDİYOR

Festival Kupasının üçüncü branşı olan Tenis Turnuvası da 56. Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali’nin ilk günü yapılan açılış maçı ile başladı. 6-7, 8-9, 10, 12 ile 14+ yaş olmak üzere 5 ayrı kategoride toplam 60 sporcunun mücadele edeceği ve tek maç eleme usulü ile düzenlenen turnuvanın açılışını Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Şenol Karaküçük yaparken, ilk servisi de kendisi kullandı.

ÖDÜL TÖRENİ 12 HAZİRAN’DA

Gençlerin sporla ilgilenmelerini teşvik etmek, kardeşlik, rekabet ruhunu deneyimlemelerini sağlamak ve sağlıklı nesiller yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla, 56. Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali kapsamında düzenlenen Festival Kupası’nın ödül töreni, 3 gün sürecek mücadelelerin ardından festivalin son günü olan 12 Haziran Pazar günü gerçekleştirilecek.

Bu haber Süleymanpaşa Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu