Tekirdağ

Kokainden Tutuklanmıştı, Yerli Milli Afişi Asıldı

Kokain kaçakçılığından tutuklanan ve meclise verdiği dezenfektanlarla gündeme gelen Ali Osman Akat’ın Tekirdağ’daki fabrikasına Türk bayraklı ‘Türkiye’nin yerli milli kozmetik markası’ afişi asıldı.

Edinilen bilgiye göre Kolombiya-Panama-ABD-Almanya ve son olarak Türkiye’ye gelecek olan, alıcı bölümünde Süleyman Y. yazılı kargo, Alman Federal Gümrük İrtibat Bürosu tarafından şüpheli olarak değerlendirilmiş havalimanında 20-26 Kasım 2021 tarihlerinde iki ayrı kargo üzerinde yapılan incelemelerde, paket içinde 62 ve 49 kilogram olmak üzere toplam 111 kilogram siyah kokain tespit edilmişti.

Yapılan tespit üzerine durum Türk makamlarıyla paylaşılmış eski Türk-Amerikan İşadamları Derneği Başkanı ve L’ACTONE Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Osman Akat, kokain kaçakçılığından tutuklanmıştı. Akat’ın aynı zamanda TBMM’ye de dezenfektan verdiği ortaya çıkmıştı.

Akat ile ilgili haberlerin medyada yer almasının ardından Tekirdağ’ın Ergene ilçesinde yer alan Lactone fabrikasının ön cephesine üzerinde Türk Bayrağı olan ‘Türkiye’nin yerli milli kozmetik markası’ yazısı asıldı. Yazı afişte hem Türkçe hem de İngilizce olarak yer alıyor.

Tekirdağ Odak

+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir Yorum

  1. Haber yapıyorsunuz doğru haber yapın o afiş geçen seneden beri orada yalan haber yapmayin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu