Yaşam

Kışlık kıyafet getirdiler, tiyatro oyununu ücretsiz izlediler


Ünsal YÜCEL/KEŞAN(Edirne),(DHA)-EDİRNE’nin Keşan ilçesinde kullanmadığı kışlık kıyafetini getirenler Ankara Devlet Tiyatrosu’nca sahnelenen ‘Vatan yahut Namık Kemal’ adlı oyunu ücretsiz izleme…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Ünsal YÜCEL/KEŞAN(Edirne),(DHA)-EDİRNE’nin Keşan ilçesinde kullanmadığı kışlık kıyafetini getirenler Ankara Devlet Tiyatrosu’nca sahnelenen ‘Vatan yahut Namık Kemal’ adlı oyunu ücretsiz izleme fırsatı buldu.

Keşan Belediyesi Selim Sesler Konferans ve Tiyatro Salonu’ndaki oyunu izlemeye geleler, yanlarında getirdikleri kışlık kıyafetleri salonun önünde oluşturulan alana bıraktı. Toplanan kışlık kıyafetler, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere Keşan Belediyesi Sosyal Paylaşım Mağazası’na bağışladı. Sanatseverler, Ergun Sav’ın yazdığı, Faruk Günuğur’un yönettiği tek perdelik oyunu ilgiyle izledi.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşanlılar’ın örnek bir davranış sergilediğini belirterek, “Tüm Türkiye’ye örnek oluyoruz. Bu akşam belediyemizin öncülünde Sosyal Destek Hizmetleri Müdürümüz Eylem Akdemir’in koordinesinde yine bir farkındalık yaratıyoruz. İhtiyaç fazlası eşyalarımızı tiyatro bileti karşılığında Sosyal Paylaşım Mağazamıza bağışladık. Ankara Devlet Tiyatromuzu hemşehrilerimiz ile buluşturduk. Vatandaşlarımız da duyarlı. Çok sayıda eşya bağışladılar. Hemşehrilerimiz hayırlara vesile oluyor. Devlet tiyatrolarını noktasında ise Keşan’da güzel şeyler yaşıyoruz. Ankara Devlet Tiyatrosu misafirimiz. Keşan’da ayda 1 kez bir devlet tiyatrosunun oyun sahnelemesinden dolayı mutluyuz. Keşan olarak bu konuda şanslıyız” dedi.

Oyunu, Belediye Başkanı Helvacıoğlu’un yanı sıra Keşan Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Eylem Akdemir, Keşan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Andaç Gedik, Yazı İşleri Müdürü Soner Akgün ve çok sayıda tiyatrosever izledi. (DHA)

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu