DepremYaşam

Kırklareli’nden deprem bölgesine destek

Uğur AKAGÜNDÜZ/KIRKLARELİ, (DHA)-KIRKLARELİ Valiliği, deprem bölgesine 50 araç ve ekipman ile 165 personelden oluşan arama kurtarma ekibi gönderildiğini açıkladı. Açıklamada ayrıca depremzedelere ulaştırılması amacıyla 4 TIR ile 360 adet çadır ve bin 700 adet battaniyenin de yola çıktığı ifade edildi.

Kırklareli Valiliği, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ilde etkili olan depremlerin ardından bölgeye destek amacıyla gerçekleştirilen çalışmaları açıkladı. Valilik’ten yapılan açıklamaya göre; İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü koordinesinde deprem bölgesine 50 araç ve ekipman ile 165 personelden oluşan arama kurtarma ekibi gönderildi. Ekiplerin çalışmalara devam ettiği belirtildi.

Açıklamada, depremlerin ardından, Kırklareli PTT Başmüdürlüğü işletim sorumluluğunda bulunan AFAD deposundan 4 TIR ile 360 adet çadır ve bin 700 adet battaniyenin deprem bölgesindeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere yola çıktığına yer verildi.

KAN BAĞIŞI VE YARDIM KAMPANYASI DÜZENLENDİ

Depremin ardından etkilenen bölgelere ulaştırılması amacıyla Kırklareli’nde İstasyon Caddesi’nde, Lüleburgaz’da Kongre Meydanı’nda kan bağışı çadırları kurulduğu açıklandı. Kan bağışlarının, Türk Kızılay Kan Bağış Merkezi tarafından kabul edildiği açıklandı. Açıklamada ayrıca Valilik öncülüğünde depremzedeler için yardım kampanyası başlatıldığı ve Kırklareli halkının kampanyaya yoğun ilgi gösterdiği ifade edildi. (DHA)

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu