Kırklareli

Kırklareli’nde baraj ve göletlere 550 bin sazan yavrusu bırakıldı


  Vahit İŞBAŞARAN/KIRKLARELİ, (DHA)- KIRKLARELİ’de Tarım ve Orman Bakanlığı’nın yürüttüğü ‘Su Kaynaklarının Balıklandırılması’ projesi kapsamında baraj ve göletlere  550 bin…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

 

Vahit İŞBAŞARAN/KIRKLARELİ, (DHA)- KIRKLARELİ’de Tarım ve Orman Bakanlığı’nın yürüttüğü ‘Su Kaynaklarının Balıklandırılması’ projesi kapsamında baraj ve göletlere  550 bin sazan balığı yavrusu bırakıldı.

Edirne’nin İpsala ilçesindeki Su Ürünleri Üretim İstasyonu’ndan temin edilen toplam 550 bin yavru sazan balığının, merkez, Lüleburgaz, Vize, Pınarhisar, Kofçaz, Pehlivanköy ve Babaeski ilçelerindeki 23 baraj ve gölete bırakma işlemi tamamlandı. Kırklareli İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Aksoy, tarımın bütün alanlarında devletin yüzde 50 hibe desteklemelerinin devam ettiğini belirtti. Ülkenin su ürünleri konusunda çok hızlı bir gelişim sağladığını ve bu alandaki başarının balıkçıların eseri olduğunu söyledi.Aksoy, “Su ürünleri kaynakları ile su ürünlerinin sürdürülebilir olarak kullanılabilmesi ve gelecek nesillere aktarılması, iç su ürünleri stoklarının takviye edilmesi, göl ekosisteminin canlı tutulması, göl ve göletlerdeki balık popülasyonun desteklenmesi amacıyla, göl ve göletlerimize yavru balıklar bırakılmaktadır. Balık türleri ve stokların korunarak gelecek nesillere aktarılabilmesi için av aracı, balık boyu, av zamanı ve yer yasaklarına uyulması, en az bir kez üremelerine imkan tanınması sürdürülebilir balıkçılık açısından büyük önem arz etmektedir” dedi. (DHA)

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu