Yaşam

Kılıçdaroğlu, Edirne’den Bulgaristan’a geçti

Ali Can ZERAY- Uğur AKAGÜNDÜZ/EDİRNE, (DHA)- CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Edirne’deki Eski Cami’yi ziyaret etti. Ziyaretin ardından Kılıçdaroğlu, Bulgaristan’ın Kırcaail kentinde iftar yemeğinde soydaşlarla bir araya gelmek üzere Kapıkule Sınır Kapısı’ndan çıkış yaptı.
İstanbul’dan kara yoluyla Edirne’ye gelen CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, burada Eski Cami’yi ziyaret etti. Ziyarete Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra CHP sözcüsü Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, Kırklareli Milletvekili Turabi Kayar, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve beraberindekiler eşlik etti. Eski Cami İmamı Hasan Cerrah, Kılıçdaroğlu’na, Osmanlı Padişahı Çelebi Mehmet zamanında bin 414 yılında yapımı tamamlanan ve hat yazılarıyla ünlü tarihi cami hakkında bilgi verdi. Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler, camide Kabe’den getirilen taşı ve diğer eserleri inceledikten sonra ayrıldı.
Cami çıkışında vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Kılıçdaroğlu, onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi. Ardından Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler, Bulgaristan’ın Kırcaali kentinde yaşayan soydaşlarla bir araya gelmek ve iftar yemeğinde buluşmak üzere Kapıkule Sınır Kapısı’ndan bu ülkeye çıkış yaptı. (DHA)

FOTOĞRAFLI

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu