Asayiş

Kendini Suriyeli Olarak Tanıttı: Cinsel İstismar Suçundan Arandığı Öğrenildi

Göçmen kaçakçılığı yapıldığı ihbarını alan polis ekipleri düzenledikleri operasyon sonucunda, kendini Suriyeli olarak tanıtan fakat Türk olduğu ve nitelikli cinsel saldırı suçundan arandığı tespit edilen şahıs yakalandı.

Olay, Tekirdağ’da meydana geldi. Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele Ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü ekipleri, İstanbul plakalı bir aracın göçmen kaçakçılığı yaptığı ihbarını almasıyla harekete geçti.

34 Plakalı aracın ilimiz sınırlarına girdiğinde durduruldu. Şoför koltuğunda S.D., aracın arka koltuğunda ise Abdulkadir S. ile M. Elcumo olduğu bu 2 şahıs ise Suriye uyruklu olduklarını ifade etti.

Kendini M. Elcumo olarak tanıtan şahıs, 6 aydır Türkiye’de olduğunu ve yurt dışına gitmek için organizatör ile anlaştığını iddia etti.

Polis ekipleri şahsın durumundan şüphelenmesi sonucu detaylı sorgu yapıldığında, şahsın Türk olduğu öğrenildi.

1990 doğumlu Gaziantep ilinin Nurdağı ilçesi nüfusuna kayıtlı ve isminim Y.P. olduğu kaydedilen şahısın Gaziantep 5. Ağır ceza mahkemesince Nitelikli Cinsel Saldırı suçundan aranıyor olduğu kaydedildi.

 

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu