Tekirdağ

Kadir Gecesi Süleymanpaşa’da bir başka güzel


Süleymanpaşa Belediyesi, bin aydan hayırlı olan Mübarek Kadir Gecesi şerefine Sahil Dolgu Alanda 9 bin kişilik devasa bir Gönül Sofrası…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Süleymanpaşa Belediyesi, bin aydan hayırlı olan Mübarek Kadir Gecesi şerefine Sahil Dolgu Alanda 9 bin kişilik devasa bir Gönül Sofrası kurdu. Muhteşem görüntülere sahne olan kutlu gecede binlerce Süleymanpaşalı aynı yemeği paylaşarak Ramazan ayının maneviyatını doyasıya yaşadı.

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından Ramazan ayı boyunca her akşam farklı bir mahallede gerçekleştirilen Gönül Sofrası iftar organizasyonları, binlerce Süleymanpaşalıyı aynı sofra etrafında buluşturmaya devam ediyor. Ramazan’ın 26’ncı gününe denk gelen Mübarek Kadir Gecesi şerefine Sahil Dolgu Alanda gerçekleştirilen Gönül Sofrası iftar etkinliğinde 9 bin kişi bir araya geldi.

BAŞKAN YÜKSEL EV SAHİPLİĞİ YAPTI

Muhteşem bir atmosferde gerçekleşen iftar organizasyonuna Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel ev sahipliği yaparken, Tekirdağ Milletvekili Çiğdem Koncagül, Süleymanpaşa Belediye Meclis Üyeleri, siyasi parti ve sivil toplum temsilcileri, Ramazan ayı boyunca Gönül Sofralarına sponsor olan hayırseverler ve basın mensupları da dev iftar organizasyonuna eşlik ettiler. İftar programı öncesi alanda dolaşan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, tek tek vatandaşlarla selamlaştı, Kadir Gecesi ve yaklaşan Ramazan Bayramını kutladı, çocuklarla fotoğraf çektirdi.

İLAHİ KONSERİ VE İFTAR DUASI MANEVİYATI ARTTIRDI

İftar öncesinde Süleymanpaşa Belediye Konservatuvarı Şefi Salih Demirci ve Konservatuvar eğitmenlerinden oluşan İlahi Orkestrası konserinin ardından, iftar saatinde 9 bin kişi aynı anda oruçlarını açarken, Eski Tekirdağ İl Müftüsü Mahmut Gürlen de iftar duasını yaptırdı.

YÜKSEL: “90 BİN HEMŞEHRİMİZLE BİRLİKTE İFTAR AÇTIK”

Başkan Yüksel, iftar duasının ardından kürsüye gelerek alanı tamamen dolduran vatandaşlara hitap etti. Yüksel, Ramazan ayı boyunca toplamda 90 binden fazla Süleymanpaşalı ile birlikte Gönül Sofralarında iftar açtıklarını ifade ederek, kalan günlerle birlikte bu sayının 100 bini bulacağını kaydetti. Ramazan ayı boyunca büyük emek veren mesai arkadaşlarına teşekkür eden Yüksel, Kadir Gecesi’nin tüm İslam Âlemine hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.

KONCAGÜL’DEN KADİR GECESİ VE BAYRAM KUTLAMASI

Yüksel’in ardından Tekirdağ Milletvekili Çiğdem Koncagül bir konuşma yaparak Ramazan ayının manevi ikliminin Süleymanpaşa’da tam manasıyla yaşanmasında emeği olan başta Başkan Yüksel olmak üzere herkese teşekkür etti, Kadir Gecesi’nin hayırlara vesile olması dileğini paylaşarak yaklaşan Ramazan Bayramı’nı da tebrik etti.

BAŞKAN YÜKSEL TEŞEKKÜR BELGESİ TAKDİM ETTİ

Konuşmaların ardından yeniden kürsüye gelen Başkan Yüksel, Ramazan ayı boyunca Gönül Sofralarına sponsor olarak destek veren ve belediyenin kasasından para harcanmadan organizasyonların gerçekleşmesini sağlayan hayırseverleri sahneye davet ederek teşekkür plaketi takdim etti. Yine bir ay boyunca gece gündüz demeden emek vererek Gönül Sofralarını hazırlayan Süleymanpaşa Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü personeline teşekkür belgesi veren Yüksel, alanı dolduran binlerce Süleymanpaşalı ile birlikte çalışanları alkışladı.

Törenin ardından çocuklar için hazırlanan geleneksel Ramazan Eğlenceleri kapsamında Hacivat ve Karagöz Tiyatro Gösterisi sahnelendi. Ayrıca çocuklara pamuk şeker, patlamış mısır, Osmanlı Macunu ve Ramazan Şerbeti ikramları da gerçekleştirilerek Ramazan’ın ruhu canlandırıldı.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu