Edirne

KEFEK Başkanı Aksal’dan, Edirne’ye atanan hekimler ile ilgili açıklama

Ünsal YÜCEL/EDİRNE,(DHA)-TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Edirne’ye atanan hekimler ile ilgili açıklamalarda bulunarak, 2022 yılı atamalarını değerlendirdi.

Fatma Aksal, küresel hastalıklarla mücadelenin insanlığın verdiği en büyük savaşlardan biri olduğunu belirterek, “Pandemi döneminde gördük ki artık top tüfekle değil küresel hastalıklarla mücadelede insanlığın verdiği en büyük savaşlardan biridir. Bu süreçte hiç bir fedakarlıktan kaçınmadan ailelerinden sevdiklerinden uzak kalarak tüm sağlık çalışanlarımız dünyanın geleceği için mücadele ettiler.Sadece ülkemize değil yardım isteyen tüm ülkelere destek olduk. Bu nedenle sağlık konusundaki hassasiyetleri için Sayın Cumhurbaşkanımıza, çalışmaları için Sağlık Bakanımıza ve fedakarlıkları için sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

2022 yılında Edirne merkez ve ilçelerine tüm alanlarda hekim atamaları gerçekleştirdiklerini ifade eden Aksal, “Elbette eksiklerimiz var, fakat şartları ne denli iyileştirdiğimizi, hekim sayılarındaki artışı, modern hizmete yönelik donattığımız hastanelerimizi de görmemek mümkün değil. Sağlık Bakanlığı 108. dönem münhal kadroları atamaları da dahil olmak üzere, Edirne’mize 2022 yılında 59 uzman hekim, 73 pratisyen hekim ve 6 diş hekimi olmak üzere 138 hekim atanmıştır. (5 aile hekimi uzmanı ve 1 halk sağlığı uzmanı hekim sağlık müdürlüğüne ve ilçe sağlık müdürlüklerine atanmıştır) Kamu hastanelerine 53 uzman hekim, 47 pratisyen hekim olmak üzere 100 hekim ataması yapılmıştır. TBMM’de sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti engellemeye yönelik çıkardığımız kanunlarla şiddetin her alanda karşısındayız diyor, ataması yapılan tüm hekimlerimize tekrar ‘hoş geldiniz’ diyorum. İlimize, hemşehrilerimize hayırlı, sağlıklı günler olsun” diye konuştu.(DHA)

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu