Çorlu

KAPALI FUTBOL SAHASI PROJEMİZ İLERLİYOR

Kentimize yeni tesisler kazandırmak, vatandaşlarımızın yaz ve kış aylarında spor yapabilmelerine olanak sağlayabilmek adına inşaatına başladığımız “Kapalı Futbol Sahası” projemiz hızla ilerliyor.

İnşaatına 2021 yılı haziran ayında Hatip Mahallesi sınırları içinde yer alan Çorlu Belediyesi Şehir Stadyumu’nun yanında başlanılan ve biri açık, iki adeti kapalı olarak hizmet verecek olan “Kapalı Futbol Sahası” projesinde inşaat çalışmaları devam ediyor. 2022 yılında futbolseverlerin keyif alacakları yeni bir tesis için kolları sıvayan Çorlu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, futbol sahası sınırlarını oluşturan istinat duvarlarının tamamlandığı inşaat alanında hatıl ve zemin kırma taş serim çalışması gerçekleştirdi.

Kafeterya ve soyunma odaları prefabrik bina montajlarının tamamlandığı projede kapalı sahanın ilkinde çelik konstrüksiyon montaj çalışmaları tamamlanırken ikincisinde ise montaj çalışmaları devam ediyor. Her iki sahanın çelik konstrüksiyonlarının tamamlanmasının ardından üzerleri branda ile kaplanarak zeminde sentetik çim serimi gerçekleştirilecek.

Öte yandan açık futbol sahasında da çalışmalar sürüyor. Alanda drenaj çalışmalarının sona ermesi ile birlikte zemine kırma taş serilecek ve sahanın çevresi çit ile çevrilerek sentetik çim serimi yapılacak. Bu çalışmaların tamamlanması ile birlikte aydınlatma çalışması da yapılarak Çorlu halkının hizmetine sunulacak.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu