Tekirdağ

KAPAKLI ÇOCUK TRAFİK EĞİTİM PARKI’NDA SONA GELİNDİ

KAPAKLI ÇOCUK TRAFİK EĞİTİM PARKI’NDA SONA GELİNDİ

03/10/2023 14:46:04

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından, geleceğin bilinçli yaya ve sürücülerinin yetiştirilebilmesi amacıyla Kapaklı ilçesinde yapımı devam eden Burak Süleyman Şahin Trafik Eğitim Parkı’nda son aşamaya gelindi.

Son düzenlemelerinde tamamlanması ile birlikte hizmete açılacak olan Kapaklı Burak Süleyman Şahin Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nda gerçekleştirilecek uygulamalarda, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün belirlediği okulların öğrencilerine yönelik olarak ilçe trafik jandarma ve ilçe emniyet trafik ekiplerince temel trafik konusunda hem teorik hem de akülü araçlar ile uygulamalı eğitimler verilecek.

 

BAŞKAN ALBAYRAK: “GELECEĞİN BİLİNÇLİ YAYA VE SÜRÜCÜLERİN YETİŞTİRİLMESİ AMACIYLA TRAFİK EĞİTİM PARKLARIMIZA ÖNEM VERİYORUZ”

 

Trafiğin, günlük hayatın her alanında önemli bir yeri olduğunu dile getiren Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Ulaşım, insanların günlük hayatta kullandığı en önemli ihtiyaçlardan biridir. Trafik kazalarının sebep olduğu can ve mal kayıplarının önüne geçilebilmesi için sürücülerimizin ve yayalarımızın bilinçlendirilmesi gerekmektedir. Bunun yolu da iyi bir trafik eğitiminden geçmektedir. Geleceğin bilinçli sürücüleri ve yayalarının yetiştirilebilmesi için Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Çorlu ilçemizin ardından Kapaklı ilçemizde de Trafik Eğitim Parkı projemizi hayata geçiriyoruz. Minyatür bir şehir görünümünde olan Kapaklı Burak Süleyman Şahin Trafik Eğitim Parkı’ndaki düzenlemelerde son aşamaya gelindi. En kısa sürede tüm düzenlemeleri tamamlayarak hizmete açmayı planlıyoruz. İnanıyoruz ki, burada eğitim alan öğrencilerimiz gelecekte bilinçli sürücü ve yayalar haline geleceklerdir.” dedi.

Bu haber Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Başa dön tuşu