Yaşam

Kanalizasyondan Çıkan Halı Pes Dedirtti!

Kanalizasyon giderlerinde tıkanıklık şikayeti nedeniyle harekete geçen TESKİ ekipleri, kanalizasyon içinden halı çıkardı.

Son günlerde Çorlu başta olmak üzere Tekirdağ genelinde bazı mahallelerde kanalizasyon giderlerinin tıkandığı şikayeti arttı. Bu şikayetler üzerine harekete geçen Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi (TESKİ), ekipleri rögar kapağını açmasıyla, halıyla karşılaştı.

Halının kim yada kimler tarafından burayı atıldığı bilinmezken, ekipler kanalizasyonların çöp olmadığını ifade etti.

TESKİ tarafından yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi:” Kanalizasyonlar Çöp Değildir!! Doğal kaynakların sürdürebilirliğini ve arıtma tesislerimizin verimliliğini tehlikeye atmayalım. Islak mendiller başta olmak üzere kanalizasyon bacalarına, lavaboya ya da tuvalete atılan malzemeler kanalizasyon sistemimize ve terfi merkezlerindeki ızgara ve pompalara çok ciddi zararlar vermekte; atıksu sistemini işletilemez hale getirmektedir. Lütfen geleceğimiz için altyapımızı koruyalım.”

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu