Tekirdağ

İTFAİYE PERSONELİNE STRES YÖNETİMİ VE PSİKOLOJİK DAYANIKLILIK EĞİTİMİ VERİLDİ

İTFAİYE PERSONELİNE STRES YÖNETİMİ VE PSİKOLOJİK DAYANIKLILIK EĞİTİMİ VERİLDİ


11/03/2022 15:00:35

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, bir yandan 11 ilçede önemli proje ve yatırımları hayata geçirirken diğer taraftan çalışanların eğitimlerine de önem veriyor.  Bu kapsamda Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Aile ve Toplum Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından 11 ilçede görev yapan personele Stres, Öfke Yönetimi ve Psikolojik Dayanıklılık konularında eğitim planlaması yapıldı.

Yapılan planlama doğrultusunda; Hayrabolu İlçesinde görevli 20 itfaiye personeline Süleymanpaşa Kadın Danışma Merkezinde görevli Psikolog Meltem Şentürk tarafından, Çorlu ve Ergene’de görev alan toplam 56 itfaiye personeline de Çorlu Kadın Danışma Merkezinde görevli Psikolog Gülden Doğramacıoğlu tarafından eğitim verildi. Eğitimlerde stres, stres yönetimi, örgüt içi stres, öfke, öfke yönetimi, psikolojik dayanıklılık, psikolojik dayanıklılığı etkileyen faktörler ve psikolojik dayanıklılığı geliştirme stratejileri konularında bilgilendirme yapıldı. Bilgilendirme seminerinde itfaiye personelinin, eğitim konuları ile ilgili soruları da cevaplandırıldı.

Çalışanların eğitim faaliyetlerine her zaman önem verdiklerini belirten Başkan Albayrak, “Çalışanlarımızın eğitim planlamaları doğrultusunda ilçe itfaiyelerimizde görevli personellerimize stres yönetimi ve psikolojik dayanıklılık konusunda eğitim veriliyor. Eğitimlerimiz bundan sonra da belirli bir program doğrultusunda 11 ilçemizde de devam edecek” dedi. 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu