Çorlu

65 Ton Tuz, 8 Ton Solüsyon Kullanıldı

Çorlu Belediyesi ekipleri yollarda ve kaldırımlarda kar ve buzlanma ile mücadele etti, bir yandan da sokaktaki sahipsiz hayvanlara mama dağıtımı gerçekleştirdi.

Meteorolojiden yapılan uyarıları dikkate alan Fen İşleri Müdürlüğü karla mücadele ekipleri yağıştan en çok etkilenen bölge olan Esentepe ve Hürriyet mahalleleri başta olmak üzere gece-gündüz demeden kent genelinde kar ve buzlanmaya karşı çalışma gerçekleştirdi.

65 Ton Tuz, 8 Ton Solüsyon Kullanıldı

Yolların açık kalması ve sonrasında buzlanmanın önüne geçebilmek için 30 personel, 5 adet greyder, 4 adet bekoloder, 2 adet leoder, 2 adet kar kaplanı, 1 adet tuzlama robotu ve 1 adet solüsyon traktörü sahada görev aldı. Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince dün başlayan kar yağışı ile birlikte yürütülen çalışmalar kapsamında 65 ton tuz ve 8 ton solüsyon kullanıldı. Bölgemizde beklenen yeni bir kar yağışına karşı da ekipler hazır durumda.

Kaldırım ve Yaya Geçitleri Tuzlandı

Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri de kentin birçok noktasında tuzlama çalışması gerçekleştirdi. 25 personel tarafından yürütülen çalışmalarda bağlantı yolları, ana arterler başta olmak üzere halkımızın yoğun olarak kullandığı kaldırım, yaya geçitleri gibi alanlarda tuzlama yaptı. Tuzlama çalışmaları kapsamında 2 tona yakın tuz tüketildi.

Can Dostlar Yalnız Bırakılmadı

Öte yandan Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bağlı olan Geçici Hayvan Bakımevi ekipleri de sokaklarda yaşayan can dostları yalnız bırakmadı. Kentin muhtelif noktalarında sokak hayvanlarına yönelik besleme çalışması yapan ekipler çeşitli noktalara da mama bıraktı. Çalışmalar iki ayrı ekip tarafından yürütüldü ve sokak hayvanlarının beslenmesi için yaklaşık olarak 800 kilogram mama dağıtımı gerçekleştirildi.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu