Tekirdağ

İFTAR SOFRAMIZ VELİKÖY’DE KURULDU

Çerkezköy Belediyesi’nin geleneksel mahalle iftarlarının beşincisi Veliköy Mahallemizde kuruldu. Veliköy Mahalle Evi ve Düğün Salonu bahçesinde kurulan iftar soframızda binlerce mahalle sakini iftarlarını birlikte açtı.

Çerkezköy Belediyesi tarafından düzenlenen mahalle iftarları birlik ve beraberlik duyguları içerisinde devam ediyor. Bu yıl ilki Bağlık Mahallesi’nde, ikincisi Fatih Mahallemizde, üçüncüsü Cumhuriyet Mahallesi’nde, dördüncüsü ise Yıldırım Beyazıt Mahallemizde kurulan Mahalle iftarlarımızın 5’incisi, 21 Nisan Perşembe akşamı Veliköy Mahallemizde binlerce vatandaşımızın katılımı ile gerçekleşti. Mahalle iftarımızda, aynı sofra etrafında hep birlikte oruçlar açıldı, dualar edildi ve sohbetler yapıldı.

VELİKÖY’LÜ HEMŞEHRİLERİMİZ İLE AYNI SOFRA ETRAFINDA BULUŞTUK

Veliköy Mahalle Evi ve Düğün Salonu bahçesinde kurulan iftar sofrasına Belediye Başkanımız Vahap Akay, Belediye Başkan Yardımcılarımız Nedim Yılancı ve Enver Bayram, Meclis Üyelerimiz ve mahalle sakinleri katıldı. İftar sofrasında mahalle sakinleri ile bir araya gelen ve onların Ramazan ayı coşkusuna ortak olan Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Çerkezköy Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen ve geleneksel hale getirilen mahalle iftarlarımıza pandemi nedeni ile ara vermiştik. 2 yıllık aranın ardından bu yıl mahalle iftarlarımıza Bağlık, Fatih, Cumhuriyet ve Yıldırım Beyazıt Mahallelerimizin ardından bugün de Veliköy Mahallemiz ile devam ettik. Burada da hemşerilerimiz ile aynı sofra etrafında buluşarak, oruçlarımızı açtık, sohbetlerimizi yaptık, istek ve şikayetlerini dinledik” dedi.

SIRADA KIZILPINAR VE İSTASYON VAR

Veliköy Mahallesi’nde gerçekleştirilen iftar yemeğine katılanlara ve emeği geçenlere teşekkür eden Belediye başkanımız Vahap Akay, “Mahalle iftarlarımız 22 Nisan Cuma günü Kızılpınar Mahallesi ve 23 Nisan Cumartesi günü İstasyon Mahallesi ile devam edecek. 22 Nisan Cuma günü Kızılpınar Kapalı Pazar Yeri önünde ve 23 Nisan Cumartesi günü ise İstasyon Camii önünde kurulacak mahalle iftarlarımıza Kızılpınar ve İstasyon Mahallelerimizde ikamet eden tüm mahalle sakinlerimizi bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu