Yaşam

Havaların Isınmasıyla Etrafı Yılanlar Sardı!

Havaların ısınmasıyla birlikte sokak ve evlerde sık sık yılanların görülmesi vatandaşları tedirgin etti. Başta Tekirdağ ve ilçeleri olmak üzere, Kırklareli…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Havaların ısınmasıyla birlikte sokak ve evlerde sık sık yılanların görülmesi vatandaşları tedirgin etti.

Başta Tekirdağ ve ilçeleri olmak üzere, Kırklareli ve Edirne’de de son 2 günde yıllanların sık sık görülmesi vatandaşları tedirgin ediyor. Bugün Tekirdağ’ın merkez ilçesi Süleymanpaşa’da sahil alanında ve Kırklareli’nin Babaeski ilçesinde bir evin balkonunda, dün Çorlu, Lüleburgaz ve Keşan ilçelerinde yılan görüldü.

Havaların son günlerde iyice ısınmasından dolayı görülen yılanlar vatandaşların korkulu rüyası oldu.

Uzmanlar tarafından yapılan açıklamalara göre ise kış uykusundan uyandıkları için dışarıda bulundukları ve korkulacak bir şey olmadığını ifade etti. Uzmanlar:” Kış uykusundan uyanan yılanlar beslenme ve üreme için dışarıda sık sık görülebilir” sözlerine yer verdi.

Konuşmalarına devam eden uzmanlar:” Yılanlar hava çok sıcak olduğu için sıcaktan etkilenmemek adına daha serin yerler arıyorlar. Bunların başında ise evler geliyor. Fakat bu yılanları evinizin içinde gördüğünüz zamanlarda direk 112 Acil Çağrı Merkez’ini arayarak i yardım isteyerek itfaiye ekiplerin müdahale etmesini bekleyin” sözlerine yer verdi.

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
1

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu