Ergene

Ergenede Vatandaşlar Ergene Belediyesi Sevgi Sofralarında Buluşuyor

Mübarek Ramazan ayında dayanışmanın en güzel örneklerine imza atan Ergene Belediyesi mübarek Ramazan ayında düzenlemiş olduğu sevgi sofralarında Ergeneli vatandaşlarla…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Mübarek Ramazan ayında dayanışmanın en güzel örneklerine imza atan Ergene Belediyesi mübarek Ramazan ayında düzenlemiş olduğu sevgi sofralarında Ergeneli vatandaşlarla bir araya geliyor.

Pandemi nedeniyle iki yıl sevgi sofralarını kuramayan Ergene Belediyesi, bu sene şartların biraz daha iyileşmesi itibariyle Ergene’de tekrar sevgi sofralarını kurma kararı aldı. 11 ayın sultanı mübarek Ramazan ayında Ergene’deki tüm mahallelerde kurulacak olan Sevgi sofralarında vatandaşlar hep birlikte oruç açacak.

Sevgi Sofralarının İlki Misinli Mahallesinde Kuruldu

Ramazan ayının ilk sevgi sofrası Misinli Mahallesinde kuruldu. Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve vatandaşların katılımıyla yoğun bir şekilde gerçekleşen iftar programında vatandaşlar okunan ezan ile hep birlikte oruçlarını açtı. Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Misinli mahallesinde kurulan iftar sofrasında vatandaşlarla sık sık bir araya gelerek sohbet etti. Bu güzel iftar programını düzenledikleri için Misinli Mahallesi sakinleri Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel’e ve Ergene Belediyesine teşekkürlerini iletti.

Ergenelilerin huzurlu ve bereketli bir Ramazan ayı geçirmeleri için sevgi ve hoşgörünün ön planda olduğu ilçede sevgi sofralarında buluşmalarından dolayı mutlu olduklarını ifade eden Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel ‘ Ramazan aynının bağışlayıcı, sevgi dolu ruhunu iftar programıyla birlikte vatandaşlarımızla yaşıyoruz. Ramazan ayı boyunca kurulacak olan iftar yemekleriyle halkımızı bu yıl aynı sofrada buluşturacağız. Her gün ilçenin farklı noktalarında kurulacak olan bereketli iftar sofralarında hep birlikte oruçlarımızı açıp, iftar sofralarında komşularımızla birlikte yenen yemeklerde birlikteliğin ve dayanışmanın gücünü arttıracağız. Bolluk, bereket ve dayanışma ayı olan Ramazan ayında 17 mahallede kurulacak olan sevgi sofralarına tüm hemşerilerimizi bekliyoruz” dedi.

Erzak Yardımlarımızda Artarak Devam Edecek

Ergene Belediyesi olarak bu Ramazan ayında da tüm birimlerimizle halkımızın hizmetinde olacağız diyen Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “İlçemizde kuracağımız Sevgi sofralarının yanı sıra ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımlarımızda artarak devam edecek. Ramazan ayının bereketini inşallah ilçemizin tamamına yayacağız. Ramazan ayında dayanışma, paylaşma ve kardeşlik bağlarımızı daha da güçlendireceğiz. Rahmetin ve mağfiretin doruğa ulaştığı 11 ayın sultanı Ramazan ayında kalplerden sevginin, sofralardan bereketin, evlerden huzur ve saadetin eksik olmamasını diler, tüm vatandaşlarımızın ve islam aleminin Ramazan ayını kutlarım” dedi.

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu