Ergene

Ergene’de temsili başkanlık Derin’in oldu

Başkanlık makamına oturan Derin Akça’ya günün anısına çeşitli hediyeler takdim eden Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel temsili başkan ile birlikte kameraların karşısına geçti.

Burada kısa bir konuşma yapan Başkan Yüksel, “Gazi meclisimizin açılışının 102. Yılında çocuklarımızın ve tüm ülkemizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum. Bugün de başkanlık koltuğumuzu çocuğumuza devrettik. Bugün mutluyuz çünkü Gazi Mustafa Kemal Atatürk ülkemizi, dünyayı çocuklarımıza ve gençlerimize emanet etti. İnşallah genç kızımız da bir gün belediye başkanı olur, milletvekili olur, Başbakan olur, Cumhurbaşkanı olur. Bu memlekete hizmetleri olur” dedi.

“Niyetimiz eserlerimizle anılmak”

Başkan Yüksel ayrıca, “Çocuklarımız en çok parklar istiyorlar, meydanlar istiyorlar, okullar istiyorlar, kreşler istiyorlar. Ergene artık bir ilçe, bir bütün. O yüzden mahallecilik kültürünü kaldıracağız. Ergene’yi bir bütünlük içerisinde yöneteceğiz. Ama tabii ki her mahallemiz hizmetlerimizden nasibini alıyor. Tabii ki her şey ekonomiye bağlı, gelir gidere bağlı. Ama çok şükür ki 8 yıla çok şey sığdırdık. Güzel hizmetler yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Amacımız, gençlerimize, mahallelerimize, ilçemize, ülkemize güzel eserler bırakmak. Temennimiz, niyetimiz eserlerimizle anılmak. Bugün tarihi bir günde beraberiz. Koltuğumuzu başkanımıza devrettik. Bugün Ergene’yi o yönetecek. Hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği bir dünya dileğimizle tekrar herkesin tüm Ergene halkının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve çocuk bayramını bir kez daha kutluyorum” diye konuştu.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu