Ergene

Ergene’de Haşere ve Sineklere Karşı İlaçlama Çalışmaları Devam Ediyor


Ergene Belediyesi ekipleri vatandaşların daha rahat bir yaz sezonu geçirmesi amacıyla larva, sivrisinek ve haşerelere karşı ilaçlama çalışmalarında bulunmaya devam…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Ergene Belediyesi ekipleri vatandaşların daha rahat bir yaz sezonu geçirmesi amacıyla larva, sivrisinek ve haşerelere karşı ilaçlama çalışmalarında bulunmaya devam ediyor.

Yaz aylarında sivrisineklerin üremesi için uygun zaman oluşturan su birikintileri, gölet ve sazlık alanlarda sivrisinek larvalarını kaynağında yok etmeyi hedefleyen çalışmalar Ergene ilçesinin tüm mahallelerinde hız kesmeden devam etmektedir.

Konuyla ilgili açıklama yapan Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Ekiplerimiz vatandaşlarımızın yaz aylarında büyük rahatsızlık duyduğu sivrisinek, sinek ve haşere oluşumunun önüne geçilmesi için erken dönem larva mücadelesini yürütüyor. İlçe genelinde su birikintileri ve bataklık alanlarda yürütülen larva mücadelesinde ergin aşamaya gelmeden larvaları üreme alanlarında yok etmeye yönelik çalışmaları etkin bir biçimde sürdüren ilaçlama ekiplerimiz, sulak alanlar başta olmak üzere, çöp konteynerleri, kanallar, fosseptik ve gübrelik alanlarda da ilaçlama yapılıyor. Haşerelerin üreme kaynağı olan sulak yerlerdeki karasinek ve sivrisinek larvalarına karşı ilaçlama çalışmaları da sürüyor. Larva ile mücadele ilçemizde yaz boyunca devam edecektir” dedi.

Haşere ve sineklerin üremesinde en önemli etkenlerin çöp ve evsel atıklar olduğunu belirten Başkan Yüksel, vatandaşlara çöplerini ağzı kapalı poşetlerde hijyen şartlarına uygun bir şekilde çöp konteynerlerinin içine atmaları gerektiği uyarısında da bulundu.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu