Ergene

Ergene’de Bayram Coşkusu Fener Alayı İle Taçlandırıldı

Ergene’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Ergene Belediyesi tarafından fener alayı yürüyüşü düzenlendi. Cumhuriyetin kuruluşunun 99. Yıl dönümü ve 29…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Ergene’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Ergene Belediyesi tarafından fener alayı yürüyüşü düzenlendi.

Cumhuriyetin kuruluşunun 99. Yıl dönümü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusu Ergene’de Belediye tarafından düzenlenen fener alayı yürüyüşü ile taçlandırıldı. Ergene Belediyesi tarafından bu sene Pınarbaşı mahallesinde ilk defa düzenlenen Pancar ve Pekmez festivali nedeniyle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı fener alayı yürüyüşü Pınarbaşı mahallesinde gerçekleşti.

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Ergene Belediye Başkan Yardımcıları Yüksel Baydarlı, Mehmet Cebeci, Belediye Meclis üyeleri, CHP Ergene İlçe Başkanı ve yönetimi, CHP Ergene Kadın kolları, gençlik kolları, dernek başkanları, sivil toplum kuruluşlarının başkanları, mahalle muhtarları, karavancılar ve yüzlerce kişinin katıldığı fener alayında vatandaşlar ellerinde Türk bayrakları ile marşlar söyleyerek yürüdü.

Vatandaşlar Teşekkürlerini İletti

Çevre binalardan vatandaşların da alkışlayarak destek olduğu fener alayı renkli görüntülere sahne oldu. Düzenlenen festivalden ve fener alayı yürüyüşünden büyük keyif aldıklarını belirten vatandaşlar Ergene Belediyesine bu güzel etkinliği düzenledikleri için ayrıca teşekkür ettiklerini belirttiler.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusunu Ergene’de fener alayı ile taçlandırdıklarını belirten Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün 99. Yıl önce kurmuş olduğu Cumhuriyete her zaman olduğu gibi bugün ve bundan sonrada sahip çıkacağımızı belirtmek istiyorum. Sevgi Kenti Ergene’mizde gündüz 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı kutlarken akşam saatlerinde de bu kutlamayı Belediyemiz tarafından düzenlenen fener alayı ile taçlandırdık. Fener alayımıza katılan tüm vatandaşlarıma teşekkür ediyorum. Cumhuriyetin kurulmasında ve yaşatılmasında emeği olan, Atatürk’ün gösterdiği hedeften ayrılmadan Türkiye’nin aydınlık geleceği için fedakârca çalışmış herkesi saygı ve minnetle anıyorum” dedi.

 

Bu haber Ergene Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu