Ergene

Ergene’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 99. Yılı Kutlandı

Ergene’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 99. Yılı Kutlandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 99. Yıldönümü dolayısıyla tüm yurtta olduğu gibi Ergene ilçesinde de tören düzenlendi.

Ergene’deki ilk tören Demokrasi Meydanında yer alan Atatürk Anıtına çelenk sunma töreni ile gerçekleştirildi. Ergene Kaymakamı Mehmet Emin Taşçı, P. Alb. Bülent Kasım, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Siyasi Parti Başkanları ve yöneticileri, Ergene Belediye Başkan yardımcıları, Ergene Belediye Meclis Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, Ergene Muharip Gaziler Derneği, Mahalle Muhtarları, öğretmen, öğrenci ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Törenler kapsamında 29 Ekim sabahı ise Ergene Kaymakamı Mehmet Emin Taşçı, P. Alb. Bülent Kasım ve Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Hükümet Konağı’nda düzenlenen programda tebrikleri kabul etti.

Tebriklerin kabulünün ardından protokol Demokrasi meydanında gerçekleşecek olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının kutlanacağı alana geçti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma ve şiirler okundu. Öğrencilerin gösterileri ve halk oyunlarının ardından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle gerçekleşen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere Ergene Kaymakamı Mehmet Emin Taşçı, P. Alb. Bülent Kasım ve Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel ödüllerini takdim etti. Ödül töreninin ardından tören geçişi gerçekleşecek 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları sona erdi.

 

 

Bu haber Ergene Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu