Ergene

Ergene’de 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Coşkuyla Kutlandı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Ergene İlçesinde de gerçekleştirilen tören ve çeşitli etkinliklerle…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Ergene İlçesinde de gerçekleştirilen tören ve çeşitli etkinliklerle kutlanıldı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı çelenk sunma töreni ile başladı. Demokrasi meydanında bulunan Atatürk anıtında gerçekleşen çelenk sunma törenine Ergene Kaymakamı Mehmet Emin Taşçı, Ergene Garnizon Komutanı Yarbay Utku Özhan Özemir, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Ergene Belediyesi Başkan Yardımcıları, Ergene Belediyesi Meclis Üyeleri, Ergene İlçe Emniyet Müdürü Başkomiser Barış Gökçearslan, Ergene İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Parıltılı, Ergene İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Şenol Doğramacı, Gaziler, Kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri, Siyasi parti temsilcileri, Sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğretmen, öğrenci ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Ergene Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü çelenginin İlçe Müdürü Şenol Doğramacı tarafından anıta sunulmasıyla başlayan tören saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla son buldu.

Çelenk sunma töreninin ardından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlama programı Ergene Belediyesi Kültür Merkezi Tiyatro salonunda devam etti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan program günün anlam ve önemini belirten konuşma ve şiirlerin okunması ile devam etti. Programda taekwondo, 2014 Ergene Gençlik Spor Kulübü Halk oyunları gösterileri, oratoryo, müzik dinletisi ve ödül töreni ile son buldu.

 

Bu haber Ergene Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu