Ergene

Ergene Belediyesinin Sıcak Yemek Yardımları Devam Ediyor

Sosyal belediyecilik denilince ilk akla gelen belediyelerden biri olan Ergene Belediyesi bu alanda en güzel örnekleri sergilemeye devam ediyor. Belediye…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Sosyal belediyecilik denilince ilk akla gelen belediyelerden biri olan Ergene Belediyesi bu alanda en güzel örnekleri sergilemeye devam ediyor. Belediye ekipleri her gün yüzlerce ihtiyaç sahibi ailenin evine tek kullanımlık kaplarda 3 çeşit sıcak yemek ulaştırmaya devam ediyor.

Ergene Belediyesi sosyal belediyecilik anlayışı doğrultusunda hizmetlerini aralıksız bir şekilde sürdürüyor. Bu kapsamda Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel’in talimatlarıyla Ergene Belediyesi aşçıları tarafından hijyenik ortamda hazırlanan yemekler paketlenip Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü personelleri tarafından ilçede ikamet eden ihtiyaç sahiplerinin evlerine teslim ediliyor.

 “İnsana Hizmet ve Hürmet Eden Bir Belediyeyiz”

Merkez, mahalle, köy ayırımı yapmadan Ergene’nin neresinde bir ihtiyaç sahibi varsa, evinde yemek pişiremeyecek durumda olan kim varsa evine sıcak yemeğini götürüyoruz, götürmeye de devam edeceğiz diyen Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Halkımız için tüm birimlerimiz ve personelimizle omuz omuza verdik. Koronavirüs salgını ile mücadelede başlatmış olduğumuz sıcak yemek yardımı hizmetimiz tüm hızıyla devam ediyor.

Ergene’de ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak için canla başla çalışmaya, evlerine sıcak yemek dağıtmaya devam edeceğiz. Her gün yüzlerce ihtiyaç sahibi ailelere tek kullanımlık kaplar içerisinde 3 çeşit sıcak yemeği evlerine kadar götürüp teslim ediyoruz. Ergene Belediyesi olarak insana hizmet ve hürmet eden bir belediyeyiz” dedi.

“Başkanımız Bizi Hiç Yalnız Bırakmıyor”

Ergene Belediyesi ekipleri tarafından ulaştırılan yemekleri alan vatandaşlar Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel ve belediye ekiplerine teşekkürlerini iletirken, “Dar günlerimizde yanımızda olan, bizlere yalnızlığımızı hissettirmeyen başta Ergene Belediye Başkanımız olmak üzere tüm Belediye personeline ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Bizler görüyoruz ki Ergene Belediye Başkanımız Rasim Yüksel her zaman bizlerin yanında, zor günümüzde bize kucak açan, soframızdan sıcak yemeğimizi eksik etmeyen, bizleri mağdurda bırakmayan Belediyemize teşekkür ederiz” dediler.

2022 Yılında 26.800 Adet Sıcak Yemek Yardımı Yapıldı

Ergene Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ekiplerince her gün 3 çeşit farklı yemek ihtiyaç sahibi ailelerinin evlerine teslim edilirken, Ergene Belediyesi 2022 yılında 121 aileye toplamda 26.800 adet sıcak yemek yardımında bulunuldu.

Bu haber Ergene Belediyesi’nin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Başa dön tuşu