Ergene

Ergene Belediyesinin Ebru Sanatı Kursunda Çocuklar Hayal Güçlerini Geliştiriyor

Ergene Belediyesinin çocuklar için düzenlemiş olduğu ücretsiz kurslardan biri olan Ebru Sanatı kursu Ergene Belediyesi Kültür Merkezinde devam ediyor. Çocuklar Ebru sanatı ile hem öğreniyor hem eğleniyor hem de hayal güçlerini geliştiriyor.

Ergene Belediyesinin çocuklar için düzenlemiş olduğu resim, İngilizce, satranç, futbol ve fotoğrafçılık kursunun yanı sıra Ebru sanatı kursu Ergene Belediyesi Kültür Merkezi binasında devam ediyor.

Ergene’de 10 ve 14 yaş grubu öğrencilerin yer aldığı ebru sanatı kursunda küçükler hayal güçlerini geliştirdiği gibi hem öğreniyor hem eğleniyor. Hayatlarında ilk defa ebru sanatı ile tanışan öğrenciler, kurs öğretmenleri ile birlikte ebru yapmanın heyecanını da yaşıyor.

Suyun renklerle dansı olarak adlandırılan “ebru sanatı” kursu Ergene’de küçüklerin yanı sıra yetişkinler tarafından da büyük ilgi görüyor. Ebru sanatı, sanatçının sınırsız hayal gücünü suya yansıtarak muhteşem desenler ortaya çıkarabileceği çok özel bir geleneksel sanattır. Tekneye alınan suyun üzerinde boyalarla oluşturulan desenlerin kağıda aktarılmasıyla yapılan ebru sanatının en büyük özelliği, ortaya çıkan eserlerin sanatçısı dahil hiç kimse tarafından aynısının bir kez daha yapılamıyor olması.

Küçükler için düzenlenen ebru sanatı kursunun çok faydalı geçtiğini belirten Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Çocuklarımızı sanata yönlendirmek, boş zamanlarını daha verimli bir şekilde geçirmelerini sağlamak amacıyla ücretsiz bir şekilde açmış olduğumuz ebru sanatı kursumuz Ergene Belediyesi Kültür Merkezi binamızda devam ediyor. Çocuklarımızın geleceği için yeni projeler üretmeye devam ediyoruz. Çocuklarımızı resim teknikleri hakkında bilgilendiriyoruz. Özellikle anne ve babaların rolü burada çok büyük. Çocukları kültür ve sanata yönlendirmek ailelerin elinde. Uzman eğitmenlerimiz tarafından verilen ücretsiz ebru sanatı kursumuz ilçemizdeki yetişkinler ve çocuklar tarafından yoğun ilgi görüyor. Gösterilen bu ilgi bizleri çok mutlu ediyor” dedi.

 

 

Bu haber Ergene Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu