Ergene

Ergene Belediyesi Personeline Yangın Konusunda Pratik ve Teorik Eğitimler Verildi

Ergene Belediyesi personeline uzman eğitmenler tarafından yangın eğitimi verildi. Ev, iş yeri ve oluşabilecek her hangi bir yangına karşı teorik…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Ergene Belediyesi personeline uzman eğitmenler tarafından yangın eğitimi verildi. Ev, iş yeri ve oluşabilecek her hangi bir yangına karşı teorik ve pratik yangın eğitini alan belediye personeli ayrıca yangın söndürme tatbikatı da yaptı.

Ergene Belediye personeline yönelik yangın eğitimi verildi. İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği kanunu kapsamında Ulaş Belediye Düğün salonunda verilen eğitimde belediye personeline olası yangın durumlarında yapılması gerekenler, yangın çıkmaması için gerekli tedbirlerin alınması, iş yerlerinde acil durumlar hakkında yönetmelik ve binaların yangından korunması hakkında ki yönetmelik hakkında bilgiler verildi.

Ulaş Belediye Düğün salonunda ki teorik ve pratik eğitimin ardından Belediye garaj kısmında personele yangın söndürme tatbikatı yapıldı. Tatbikatta yangın söndürme tüpünün kullanım şekli ve yangın söndürme konusunda eğitim verildi.

Belediye personelinin yangın söndürme eğitimi almasının önemine değinen Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Belediyemiz personelinin çıkan acil bir duruma yerinde müdahale edebilmesi çok önemli. Çalışanlarımızın yaşayabilecek her hangi bir yangın durumunda olaya hızlı ve etkili bir şekilde müdahale edebilmesi hayati önem arz ediyor. Eğitimlere öncelik vererek hem iş güvenliği konusunda çalışanlarımızı bilgilendiriyor hem de gündelik hayatlarında da faydalı olacak bilgiler edinmelerini sağlıyoruz” dedi.

Bu haber Ergene Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu