Ergene

Ergene Belediyesi Atatürk Evi ve Müzesine Türkiye’nin Her Yerinden Ziyarete Geliyorlar

Ergene Belediyesi tarafından Ergene ilçesine kazandırılan sayısız kalıcı eserlerden biri olan Ergene Belediyesi Atatürk Evi ve Müzesine Türkiye’nin her yerinden…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Ergene Belediyesi tarafından Ergene ilçesine kazandırılan sayısız kalıcı eserlerden biri olan Ergene Belediyesi Atatürk Evi ve Müzesine Türkiye’nin her yerinden ziyaretçi geliyor.

Ergene Belediyesi tarafından kısa bir süre önce İlçeye kazandırılan Ergene Belediyesi Atatürk Evi ve Müzesi ziyaretçi akınına uğramaya devam ediyor. Bayram dolayısıyla Ankara’dan Ergene’ye akraba ziyaretine gelen aile ilk olarak Ergene Belediyesi Atatürk Evi ve Müzesini ziyaret etti. Ergene’de bulunan akrabaları tarafından Ankara’da adını duydukları bu büyük projeyi Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel ile gezme fırsatı yakaladıklarını söyleyen Ankara’lı aile bu büyük eseri gezerken oldukça fazla etkilendiklerini, içinde binlerce tarihi eserin bulunduğu bu büyük projenin Türkiye’de örnek gösterilecek bir proje olduğunu belirttiler.

Ergene Belediyesi Atatürk Evi ve Müzesinin önünde Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel ile günün anısına hatıra fotoğrafı çekilen aile bu güzel eserin ilçeye kazandırılmasından dolayı Ergene Belediye Başkanını tebrik etti.

Türkiye’deki Atatürk Evlerinden çok daha farklı ve çok daha özel bir projeyi Ergene’ye kazandırmaktan ve bu büyük projeye Türkiye’nin dört bir yanından ziyaretçilerin gelmesinden dolayı, gurur ve mutluluk duyduğunu belirten Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Ergene halkımıza söz verdiğimiz bu güzel projemiz Ülkemizin kurtarıcısı ve kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün Selanik’te doğduğu evin birebir aynısıdır. Açıldığı günden bu yana vatandaşlarımızın akınına uğrayan Ergene Belediyesi Atatürk Evi ve Müzemize Türkiye’nin dört bir yanından ziyaretçide geliyor. Bugün de Ankara’lı ailemiz ile birlikte ilçemize kazandırdığımız bu kalıcı eserimizi kendilerine gezdirdim. Pazartesi günleri kapalı olan Atatürk Evi ve Müzemizi diğer günlerde vatandaşlarımız ziyaret edebilir. Ergene halkımız olduğu gibi tüm Türkiye’deki vatandaşlarımızı projemize ziyaret etmeye bekliyorum” dedi.

 

 

Bu haber Ergene Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu