Ergene

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Tüm İslam Âleminin Kurban Bayramı Mübarek Olsun”

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Tüm İslam Âleminin Kurban Bayramı Mübarek Olsun”Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Mübarek Kurban Bayramı nedeniyle yazlı bir kutlama mesajı yayınladı. Bayramların barışın ve kardeşliğin sembolü olduğunu belirten açıklamada şu ifadeler yer aldı.
“Manevi dünyamızda ayrı bir yeri olan Kurban Bayramı’nı bu yılda hep beraber kutlayacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bayramlar insanlar arasında ki karşılıklı saygı ve sevginin perçinlendiği, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları, kardeşçe kucaklaştığı günlerdir. Dini bir ibadet olarak kurban ise Allah’a yakın olmak için takdim edilen şey anlamında kullanılır. Bu anlamda kestiğimiz kurbanlar bizi Allah’a daha yakın kılmaya vesile olurlar.
Kurban bayramı Müslümanların hem kendi aralarında hem de toplumun bütün fertleri arasında kaynaşma vesilesidir. Bu bayramda fakirler gözetilir ihtiyaçları giderilir. Milli ve dini bayramlarımızı birer fırsat olarak görerek, bayramların arttığı hoşgörü, yardımlaşma ve dayanışma duygularından yararlanarak bu kutlu günlerde birlik ve beraberliğimizi perçinlemeli, barış ve sevgi dolu günler geçirmek için elimizden geleni yapmalıyız. Çünkü böyle güzel günlerde temelleri atılan ya da kuvvetlendirilen birlik bağları kolay kolay bozulmaz. Bu vesile ile; Kurban Bayramının Milletimize ve İslam Âlemine hayırlar getirmesini Yüce Rabbimden niyaz eder, sevdikleriyle bayram geçirmek isteyen, bu sebeple memleketlerine doğru yola çıkan vatandaşlarımıza trafikte kolaylıklar diliyor kazasız belasız bir bayram geçirmelerini temenni ediyorum.
 

Bu haber Ergene Belediyesi’nin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Başa dön tuşu