Yaşam

En Kolay Kredi Veren Banka Hangisidir?

En Kolay Kredi Veren Banka Hangisidir?

Bazen haytamızda acil olarak kullanabileceğimiz nakit paraya ihtiyaç duyarız. Bu yüzden banka kredilerinden destek almaya çalışırız. Ancak acil durumlarda uzun banka işlemlerini beklemek ve banka prosedürüyle uğraşmak istemeyiz. Acil paraya ihtiyacımız olduğunda hangi bankaların en kolay şekilde kredi verdiğini merak eder ve araştırırız. Kolay kredi arayışına girmeden önce kredi hesaplama yapıp, ne kadar krediye ihtiyacınız olduğunu ve taksitleri nasıl ödeyeceğinizi kendi kafanızda belirlemeniz gerekir ki banka işlemleri sırasında kullanmak istediğiniz miktar netlik kazansın.

En Kolay Kredi Nasıl Alınır?

İnsanları kredi çekme sırasında sayfalar dolusu evrak okuyup imzalamak bir sürü işleme katlanmak ve bunun sonucunda beklemek yoruyor.  Zaten acil paraya ihtiyacı olan bireyler bankalarda uzun işlemleri beklemek istemiyor. Kolay bir şekilde kredi başvurularının sonuçlanarak paranın hesaplarına geçmesini istiyor. Eğer acil paraya ihtiyacınız var ve kredi kullanmak istiyor iseniz öncellikle şubesiz hizmet veren bankaları araştırmalısınız.

 Bu bankalar herhangi bir evrak istemedikleri için kredi işlemlerinin en hızlı ilerlediği bankalardır. Şubesiz bankacılık hizmeti sunan bir bankadan kredi çekmeye karar verdiyseniz ilk olarak bilgilerinizin doğruluğundan emin olun.  Aylık net kazancınızın yanı sıra düzenli kira gibi gelirleriniz varsa bunları mutlaka belirtmeniz gerekir. Bütün bilgilerin sistem üzerinden eksiksiz ve doğru bir şekilde girilmesi herhangi bir yanlışlığa mahal vermeden kredi onaylanma ihtimalini yükseltir. Bankaların sunduğu pek çok kredi vardır hangi kredi paketini kullanmak istediğinizi belirleyin. Yine de konu hakkında hiçbir fikriniz yoksa ve ön bilgi edinmek istiyor iseniz olaykredi sitesi üzerinden inceleme yapabilirsiniz. Eğer farklı bankalarda gecikmeye girmiş borçlarınız varsa bunları kapatmaya çalışın. Ayrıca devlete olan vergi borcu gibi ödemelerinizi de kısa zamanda yapmanız kredinizin onaylanmasını kolaylaştırır. 

Başka bankalara olan kredi borçlarınızı da aksatmadan düzenli olarak yapmanız yeni bir kredi başvurusu yaptığınızda onay sürecini hızlandırır. Düzenli yapmanız gereken ödemelerin son ödeme tarihini geçirmeden ve sadece asgarisini değil tamamını ödemeniz kredi notuna olumlu olarak yansımaktadır. Aynı şekilde yeni kullanacağınız kredinin onaylanması durumunda taksit ödemelerini aksatmak yapmak da ilerde yeni kredi çekmek isterseniz bu süreci hızlandırır.  Bütün bu süreç kredi kartı ve esnek hesabınız yoksa daha da hızlı ilerler.

Hangi Bankadan En Kolay Kredi Alınır?

Kolay kredi kullanmak deyince TEB bankasının online bankacılığı olan CEPTETEB, ONB Finansbank’ın online bankacılık hizmeti Enpara ve Aktif Bank’ın dijital bankacılığı N Kolay ilk akla gelen bankacılık hizmetleri arasında yer almaktadır. Şubeye gitmeden online olarak bankacılık hizmeti veren bu bankalar SGK dökümüne e-devlet ile ve Kredi Kayıt Bürosu ile de kredi notunu görebilirler. Bu nedenle sizden şubeye gelmenizi ve herhangi bir evrak teslim etmenizi istemezler.

Şubesiz bankacılık hizmeti sunan bankaları inceleyecek olursak; CEPTETEB uygulaması online başvurular için çok güzel imkanlar sunar. Dijital bankacılık uygulaması ile başvuru yapmanız halinde şubeye gitmenize gerek kalmadan başvurunuz kabul edilir. Bir diğer şubesiz bankacılık olan Enpara ise kredi kullandırma sırasında hiçbir masraf ödemesi almaz. Ayrıca sigortalı veya sigortasız kredi seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.  Aktif Bank dijital hizmeti N kolay ile de şubeye gitmeye gerek kalmadan, herhangi bir evrak teslim etmeden kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bunlar sadece yaygın olarak kullanılan internet bankacılığı hizmetleridir.  Günümüzde çoğu banka şubesiz bankacılık hizmeti vermektedir. Müşterisi olmasanız bile dijital kanallar üzerinden kredi başvurusu yapabilirsiniz. Ancak bankalar genellikle maaş, kredi kartı ya da yatırım fonu müşterilerine kredi kullandırma konusunda daha faydalı olabilirler.

Kredi Notuna Göre Kredi Veren Bankalar

Kredi notu 800-1299 arası olan kişiler orta risk gurubu olarak tanımlanır.  Orta risk gurubunda yer alan kişiler için kredi kullanma sıkıntılı bir süreçtir. Türkiye İş Bankası ödeme garantisi veren ve bunu belgeleyebilen orta risk grubundaki müşterilerine 100 bin TL ye kadar kredi imkânı sunar. Aynı zaman da Ziraat Bankası da bu risk grubuna düşük faiz oranı ile ihtiyaç kredisi imkânı sağlar. TEB, Vakıfbank, Akbank, Garanti Bankası gibi bankalarda orta risk grubunda yer alan müşterilerine 36 ay vade ve uygun faiz imkânı sunar. Bir kredi başvurusunda bulunmadan önce olaykredi internet sitesinden detaylı bilgiye ulaşarak fikir edinebilirsiniz.

 

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

  Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
  © Copyright 2014

   

  Özge Özkan

  Bu Yazar Çorlu'da Haber sponsorlu iş ortağıdır.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Başa dön tuşu