Asayiş

Ekmek Teknesini Kundakladılar: Geriye Demir Yığını Kaldı

İstasyon Mahallesi Çerkezköy – İstanbul yolu üzerinde 1 yıldır ekmek arası köfte ve sucuk ile pilav satarak geçimini sağlayan Erkan Solmaz’ın (45), güneş enerjisi ile çalışan köfteci minibüsü gece saatlerinde kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından ateşe verildi. Ekmek teknesi küle dönen Solmaz, “İçimiz yandı” dedi.

Erkan Solmaz’ın trafikten çekilmiş, köfte arabasına dönüştürdüğü park halindeki minibüsü, dün gece saatlerinde kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından yakıldı.

Çerkezköy’de bir otelde aşçı olarak çalışan, 1 yıldır da babası İrfan Solmaz ile birlikte Çukur isimli minibüsünde ekmek arası köfte, sucuk ve pilav satışı yapan Erkan Solmaz’ın gecenin karanlığında ateşe verilen ve alev topuna dönen aracından geriye ise iskelet yığını kaldı.

Minibüste babası İrfan Solmaz ile çalıştıklarını, minibüsün kundaklandığını sabah saatlerinde oraya giden babasının gördüğünü kaydeden Solmaz, “Aracımın ön kısmında kamera vardı. Kamera en son gece saat 01.20’de görüntü kaydetmiş. Aracın arkasından gelip yakmışlar, arka tarafta kamera yoktu. Tekerlekten yakmaya başlamışlar” dedi.

Minibüste gündüzleri çalıştıklarını kaydeden Solmaz, “Akşam saat 21.00’de kapatıyorduk. Sabah babam gittiğinde aracın küle döndüğünü görüp, beni aradı. Daha sonra polis karakoluna gidip ifade verdik. Araç kül topuna dönmüş. Yaklaşık 200 bin TL kadar zararımız var. İçimiz yandı. Bunu kimin ya da kimlerin yaptığını bilmiyoruz. Umarım yapanlar bir an önce bulunur” ifadelerini kullandı.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu