Tekirdağ

Eğitimi Tamamlayan Öğrenciler ‘Trafik Dedektifi’ Oldu

TEKİRDAĞ’da, Kara yolu Trafik Güvenliği Haftası’nda sahil dolgu alanında etkinlik parkuru kurularak, çocuklara trafik eğitimi verildi. Parkuru başarı ile tamamlayan öğrencilere Vali Aziz Yıldırım, ‘trafik dedektifi’ kartları verdi.

Kara yolu Trafik Güvenliği Haftası’nda Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı ve zabıta ekipleri sahil dolgu alanda etkinlik gerçekleştirdi. Alana kurulan parkurda aralarında kuryelerinde bulunduğu motosikletli ekipler gösteri yaptı. Daha sonra alanda kurulan parkurlarda çocuklar polis eşliğinde, akülü arabalarla, trafik kuralları çerçevesinde tur attı.

Parkuru başarı ile tamamlayan öğrencilere Vali Aziz Yıldırım tarafından, ‘trafik dedektifi’ kartları verildi.

Vali Yıldırım, hafta kapsamında etkinliklerin devam ettiğini belirterek, “Bugün özellikle öğrencilerimizle, onların eğitimlerini, onlara farkındalığı ortaya koyabilmek için onlarla birlikte olduk. Sonrasında da burada bizim trafik güvenliğini sağlayan ekiplerimiz var ve bu ekiplerimizin donanımları var, araçları, motosikletler, uzaktan takip cihazları, radarlar gibi.

Trafik ekiplerimizin çalıştığı diğer el araçları var. Bunlarla birlikte, bunları vatandaşlarımıza tanıtıyoruz. Öğrencilerimize, gençlerimize tanıtıyoruz. Bütün gün boyunca burada bu faaliyet sürecek. Tüm vatandaşlarımızı buraya gelmeye davet ediyoruz” dedi.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu