Yaşam

Bakan Ersoy’un Eşi Tekridağ’da Tarihi Yerleri Gezdi

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un eşi Pervin Ersoy, ‘Her şehri ünlüsüyle geziyoruz’ projesi kapsamında beraberindeki sanatçı ve oyuncularla…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un eşi Pervin Ersoy, ‘Her şehri ünlüsüyle geziyoruz’ projesi kapsamında beraberindeki sanatçı ve oyuncularla Kırklareli’nin Demirköy ilçesinde tarihi ve turistik yerleri gezdi. Grup, ziyaretin ardından Tekirdağ’a geçti.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un eşi Pervin Ersoy, Merve Özbey, Özge Borak, Şafak Sezer, Safiye Avcı Çakmak ve İbrahim Kendirci Aziz Yıldırım’ın eşi Güllühan Yıldırım tarafından karşılandı, Süleymanpaşa ilçesinde bulunan Etnografya Müzesi, Rakoczi Müzesi gibi tarihi ve turistik yerlerde gezi ve incelemelerde bulundu.

Ziyaretle ilgili değerlendirmede bulunan Pervin Ersoy, “Gerçekten çok keyifle, çok severek geziyoruz Tekirdağ çok güzel bir şehir. Bizimde Rotahane olarak 42’inci şehrimiz, Kırklareli 41’di, 41 kere maşallah dedik, 42’inci şehir de Tekirdağ oldu. En ince ayrıntısına kadar gezmeyi planladık, şimdi sizinle beraber etnografya müzesindeyiz, çokta güzel bilgiler alıyoruz, sağolsunlar vali eşimiz, il kültür müdürümüzde var.

Mesela ilk defa duydum, 3 Kemaller Şehri olduğunu bilmiyordum. Namık Kemal, Mustafa Kemal ve Yahya Kemal hepsi de özellikle Mustafa Kemal başta olmak üzere çok değerli insanlar, Türkiye için, Türk tarihi için çok güzel bir şehir, çok mutluyuz burada olmaktan” dedi.

Heyet, Kırklareli’nde ise kayın ve meşe ağırlıklı ağaçlardan oluşan Longoz Ormanları, Fatih Dökümhanesi, Mert Gölü ve İğneada beldesini gezdi.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu