Balıkesir

Edremit’te park ve yeşil alanlar artıyor | Balıkesir

BALIKESİR, (DHA)-BALIKESİR’in Edremit Belediyesi ilçe genelinde park ve yeşil alan çalışmalarına hız verdi. Altınoluk Mahallesi’ne 3 yeni park kazandırılırken bir parkın daha düzenlenmesi devam ediyor.

Edremit Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri Altınoluk Mahallesi’nde park çalışmalarını sürdürüyor. Belediye ekipleri gelen talepler doğrultusunda tespit edilen yerlerde çalışma yaparak 3 yeni parkı tamamladı. Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan’ın talimatıyla Gera Parkı düzenlemesi, Nergis Caddesi parkı, Celalettin Tokatlı Caddesi parkı hizmete açılırken Yakamoz Caddesi üzerindeki park da kısa süre içerisinde tamamlanacak. Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, “Edremit’in yeşil alan ihtiyacını karşılamak için mesai arkadaşlarımız gerekli hazırlıkları tamamlıyor. Kazdağları’nın yeşili ve mavisiyle özdeşleşen Edremit’te yeşil alanları daha da artırmak istiyoruz. Vatandaşlarımızın nefes alabileceği, güzel vakit geçireceği alanları oluşturmaya devam edeceğiz” dedi.

Yeni parklara oyun grupları, spor aletleri ve banklar yerleştirildi. Çevre düzenlemelerinin tamamlanmasıyla birlikte yemyeşil bir görünüme kavuşan parklar vatandaşlar tarafından ilgi ve takdirle karşılandı. Parkların rutin kontrolleri ve bakımları da yine belediye ekipleri tarafından sağlanıyor. Yıpranan bozulan oyun grupları ve spor aletleri de yenileniyor.(DHA)
FOTOĞRAFLI 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu