Edirne

Edirne Valisi Kırbıyık: 2023’te vitesi arttırmamız lazım

Olgay GÜLER / EDİRNE, (DHA)- EDİRNE Valisi Hüseyin Kürşat  Kırbıyık, İl Genel Meclis toplantısını ziyaret ederek 2023 yatırımları ile ilgili bilgi alışverişinde bulundu. 2022’de öncelik taşıyan işlerin hepsini gerçekleştirdiklerini belirten Vali Kırbıyık, “2023 yılında da öngördüğümüz gelirlerin daha da üstüne çıkacağımız, öngördüğümüz hedeflerin çok daha fazlasını yapacağımız bir dönem olacağını değerlendiriyorum.  Bu yıl bizim açımızdan temel hedefimiz vites attırma yılı olacak. 2023 yılında biraz daha vitesi arttırmamız lazım” dedi.

Vali Kırbıyık, İl Genel Meclisi’nin Ocak ayı ikinci toplantısına katıldı. Meclis üyelerine, 2023 yılındaki çalışmalarında başarılar dileyen Vali Kırbıyık, yeni yılda yapılacak yatırımlar ve projelerle ilgili bilgi alışverişinde bulundu. Kırbıyık, 2022’de öncelik taşıyan işlerin hepsini gerçekleştirdiklerini ifade ettiği meclisteki konuşmasında, 2023’deki temel hedeflerinin vites arttırma yılı olduğunu dile getirdi.

‘HEDEFLERİMİZE ULAŞTIĞIMIZ BİR YIL OLDU’

Özel İdare’nin artık ayakları daha fazla yere basan, gelecek planlamasını çok daha sağlıklı yapabilir hale geldiğini belirten Vali Kırbıyık, “2022 yılı bizim açımızdan önceliklediğimiz hedeflere üç aşağı beş yukarı ulaştığımız bir yıl oldu. Hem programladığımız işlerin hepsini gerçekleştirdik, hem bütçe disiplinine ilişkin olarak belli bir sorunsal kısımlarımızı aştık. Artık ayakları daha fazla yere basan gelecek planlamasını çok daha sağlıklı yapabilir bir hale geldik. 2023’le ilgili neler yapacağımızı zaten bütçede hep birlikte tartıştık. Kasım bütçesinde de Aralık ayında da yaptığımız konuşmalarda, görüşmelerde bunlar üzerinden geçmiştik. Programımızı ortaya çıkarttık. Tabii inşallah bu programın çok daha ötesinde bir yıl olacağını değerlendiriyoruz” dedi.

‘EN YÜKSEK HİZMET AKIŞINI SAĞLAMAMIZ LAZIM’

2022 yılında sene başında hedeflenen bütçe gelirlerinin çok ötesinde, 280 milyonluk bir gelirle yılı kapattıklarına da dikkat çeken Vali Kırbıyık, “Bu yıl için inşallah 2023 yılında da öngördüğümüz gelirlerin daha da üstüne çıkacağımız, öngördüğümüz hedeflerin çok daha fazlasını yapacağımız bir dönem olacağını değerlendiriyorum. Burada tabii önemli olan karşılıklı işbirliğini sağlayabilmek, karşılıklı görüş alışverişini sağlayabilmek birlikte çalışma kültürünü çok daha fazla sahaya yansıtabilmek. Biz bir yandan gerek kurullarımızdan gerek kaymakamlıklarımızdan, gerek saha incelemelerimizden sahadaki önceliklendirmeyi yapmaya çalışıyoruz. Bir yandan sizler zaten sürekli seçim bölgelerinizdesiniz. Oraların görüşlerini çok daha iyi tespit ediyorsunuz. Bu önceliklendirmeyi, kamu kaynakları çerçevesinde yapıp birinci sıradaki iş, öncelik sırasındaki iş dururken, beşinci, onuncu sıradaki işe para harcamadan doğru kaynakları doğru şekilde yöneterek en ideal çözümleri bulmamız lazım. En yüksek verimi, en yüksek hizmet akışını sağlamamız lazım” diye konuştu.

‘2023’TE VİTESİ ARTTIRMAMIZ LAZIM’

2023’te temel hedeflerinin, vites artırmak olduğunu kaydeden Vali Kürşat Kırbıyık, “Bu yıl bizim açımızdan temel hedefimiz vites attırma yılı olacak. 2023 yılında biraz daha vitesi arttırmamız lazım. Aslında iş sezonu olarak baktığımızda yerel seçimlerin 2024 yılı mart ayında olacağını değerlendirirsek, iş sezonu açısından bu meclisin de son iş sezonu gibi. 2024’ün hemen başında bir seçimle karşı karşıya olacağız. Dolayısıyla bu sezonun en verimli şekilde geçirilmesi hem sizler açısından hem bizler son derece önemlidir” şeklinde konuştu.(DHA)

FOTOĞRAFLI

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu