Yaşam

Düşme Önleyici Ürünler

Düşme Önleyici Ürünler Kenar koruma sistemlerini kurarken veya yüksekte çalışırken tek seçenek kişisel düşme koruması kullanmanız gerekir. Bir düşüş durdurma…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Düşme Önleyici Ürünler

Kenar koruma sistemlerini kurarken veya yüksekte çalışırken tek seçenek kişisel düşme koruması kullanmanız gerekir. Bir düşüş durdurma sistemi ankrajlardan, emniyet kemerlerinden, enerji emicilerden ve diğer düşme önleyici ürünlerden oluşur. İnşaat sektörü için tasarlanan ticari sınıf düşme önleme ekipmanlarımız rekabetçidir ve en yüksek kalitede malzemelerden yapılmıştır. Düşmeleri önlemek ve hasarı azaltmak için ürün kalitesi kadar gerekli bilgi ve deneyim önemlidir.

Düşme Önleyici Ürünler Nelerdir?

İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetmeliği’ne göre belirlenmiş, yer seviyesinde çalışırken giyilmesi zorunlu olan kişisel koruyucu ekipmanlardır. TSE EN 36 standardına göre tasarlanmış ve tam vücut emniyet kemerleri, kancalı ve şok emicili emniyet ara bağlantıları, geri sarmalı çekmeli düşüş durdurucular ve çalışma konumlandırma kemerleri olarak sınıflandırılmıştır. Tam Vücut Kemeri: Bu, 100 kg’lık bir mankenin başlangıç ​​hızı olmadan metre derinlikten yerçekimi altına düşürüldüğü statik bir deneyde test edilen korumadır. Tam vücut kemeri, vücut kemerini çıkarmadan ve yaralanmaya neden olmadan 100 kg’lık bir kişinin yüksekliğini dengeler. Kancalı Halat: Statik testlerden geçmiş, 22 kN kuvvet uygulandığında dahi kopmayan bir üründür.

Dinamik bir test, 100 kg’lık bir kütlenin düşme ile düşüp düşmediğini test eder. Enerji Emici: Statik testlerde 2 kN kuvvet ile uzama kontrolü yapılır. Daha sonra kancalı halatlar ve tam vücut emniyet kemerleri kullanılarak dinamik olarak test edilir. Toplama – Çekme Tipi Düşme Koruma Teçhizatı: 15kN sabit kuvvet altında statik testlerde kırılmayan demirlerdir. Dinamik test, 100 kg’lık bir manken üzerindeki refleks kuvvetini 6 kN’nin altında tutan bir üründür. Kaçınma mesafesi 2 m’ye kadar Çalışma konumlandırma kemeri: Başlangıç ​​hızı olmadan 1 m’ye kadar düşse bile gevşemeyen ekipmandır. Cihaz ayrıca 15kN dinamik testini 3 dakika boyunca herhangi bir daralma veya çözünme olmaksızın geçmiştir. Bu ürünlerin tümünü TRY mühendislikte bulabilirsiniz.

Kasklar, Düşüş durdurucular, Karabinalar ve Ankrajlar, Kemerler, Kurtarma Kaçış Ekipmanları, Şok Emiciler ve Laryandlar, Makaralar ve Halatlar bu konuda kullanılan ve en çok tercih edilen ürünlerdir. Bu ürünlerin kaliteli olması da yaşam hattının dayanabilirliği açısından önemlidir.

İlgili Makaleler
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu