Tekirdağ

DEMİRLİ MAHALLESİNDEKİ SU SORUNU ÇÖZÜME KAVUŞTURULDU

DEMİRLİ MAHALLESİNDEKİ SU SORUNU ÇÖZÜME KAVUŞTURULDU 14/10/2022 12:36:29 Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (TESKİ), Süleymanpaşa İlçesine bağlı Demirli…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

DEMİRLİ MAHALLESİNDEKİ SU SORUNU ÇÖZÜME KAVUŞTURULDU


14/10/2022 12:36:29

Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (TESKİ), Süleymanpaşa İlçesine bağlı Demirli Mahallesi’nde yaşanan su sorununu, yaptığı çalışma ile çözüme kavuşturdu.

TESKİ Ekipleri tarafından, Demirli Mahallesi sakinlerinin yaşadığı su sıkıntısını çözüme kavuşturmak amacıyla başlatılan Beşiktepe Kışlasından 1.500 metre besleme hattı çekilmesi çalışması tamamlandı. Yapılan çalışma kapsamında, 15 boy 90’lık HDPE boru, 17 füzyon manşon, 1 adet 110’luk vana ve depo giriş-çıkış aparatları kullanıldı.

Demirli Mahallesi’nde yaşanan ve özellikle yaz aylarında daha da artan su sorununu çözüme kavuşturduklarını belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı ve TESKİ Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Albayrak, “Demirli Mahallemizde özellikle yaz aylarında yaşanan susuzluk sebebiyle şikayetler artmıştı. İlk etapta su tankerleri ile günde 3-4 defa su takviyesi yapılsa da bunun geçici çözüm olduğunu saptadık ve kalıcı çözüm için gerekli çalışmaları başlattık. Ekiplerimiz kısa sürede çalışmalarını tamamladılar. Tüm testleri ve basınç ayarları yapılan 1.500 metrelik hat 13 Ekim itibariyle devreye alındı. Demirli Mahallesi sakinlerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Bu haber Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu