Edirne

Çocuklar sattıkları takıların gelirini sokak hayvanlarının tedavisine bağışladı

Ünsal YÜCEL/EDİRNE,(DHA)-EDİRNE’nin Keşan ilçesine bağlı Erikli köyü sahilinde bir grup çocuk kendi yaptıkları takılara satarak elde ettikleri geliri sokak hayvanlarının tedavisi için veteriner kliniğine bağışladı.

Erikli köyü sahilinde tatil yapan Defne Kale, Selin Yıldız, Ece Türkkan, Ferit Zümre, Rüya Ceylan ve Kuzey Kara oluşturdukları stantta kendi yaptıkları takıları satışa çıkardı. Büyük ilgi çeken stantta satılan takılardan 4 bin lira gelir elde edildi. Elde edilen gelir sokak hayvanlarının tedavi masraflarında kullanılmak üzere veteriner kliniğine bağışlandı.

Keşan Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği (KE-HAYKO) Başkanı Sevinç Cebeci, çocuklara ve onları duyarlı yetiştiren ailelerine teşekkür ederek, “Her sene bu etkinliği düzenliyorlar. Takılar yaparak, taşları boyayarak kendi yaptıkları tasarımları sokak hayvanları yararına satıyorlar. Bir sokak hayvanının yaşamına dokunarak ona hayat veren bu çocuklarımıza teşekkür ederiz. İyi ki varlar” dedi. (DHA)

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu