Tekirdağ

ÇOCUK ETKİNLİKLERİ GRUBUNDA BELGE TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ÇOCUK ETKİNLİKLERİ GRUBUNDA BELGE TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

07/12/2023 11:13:23

Altyapı ve üstyapı çalışmaları ile Tekirdağ’ın çehresini değiştiren ve dev yatırım ve projelerle kentin gelişimine büyük katkı sağlayan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, sosyal belediyecilik alanında da örnek proje ve çalışmalara imza atmaya devam ediyor. Bu kapsamda Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin Çerkezköy ilçesinde bulunan Kadın Danışma Merkezi bünyesinde hayata geçirdiği Çocuk Etkinlikleri Grubu katılımcılarına katılım belgesi takdim edildi.

 

Okul öncesi çocukların gelişim alanlarını destekleyici etkinlikleri içeren ve 8 haftalık oturumlar şeklinde planlanan 36-48 ay ve 48-60 ay Çocuk Etkinlikleri Grubunda, 90 dakika süren oturumlar boyunca Türkçe dil etkinliği, müzik etkinliği, oyun ve hareket etkinliği, sanat etkinliği ve drama etkinlikleri gerçekleştirildi.

 

ÇOCUK ETKİNLİKLERİ GRUBU’NDA ÇOCUĞUN ÖZGÜVEN KAZANABİLMESİ HEDEFLENİYOR

 

Bu etkinliklerden yararlanılarak bilişsel gelişim, psikomotor gelişim, dil gelişimi, sosyal ve duygusal gelişim ve öz bakım gelişimi gibi alanlarda uygulamalar yapılırken bu sayede çocukların özgüven kazanabilmesi, grup içinde uyumlu hareket edebilmesi, olumlu davranışları taklit ederek öğrenmesi hedefleniyor.

 

9. ve 10. kez gerçekleştirilen ve çocukların gelişim sürecine önemli katkı sağlayan çocuk etkinlik gruplarında, Çocuk Gelişimci Meltem Balcı tarafından gerçekleştirilen uygulamalarda, çocuklar üzerinde yapılan gözlemler sonucunda 4. haftadan itibaren ebeveynler ile seanslar düzenlenerek çocuğun gelişim becerileri üzerine ebeveynlere önerilerde bulunuluyor.

 

BAŞKAN KADİR ALBAYRAK: “SOSYAL ALANDAKİ ÇALIŞMALARIMIZA HIZ KESMEDEN DEVAM EDECEĞİZ”

 

Çocuk etkinlik grubunun ebeveynler ve çocuklar için son derece faydalı olduğunu belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak kadın ve çocukların toplumun en önemli özneleri olduğunu biliyor, çalışmalarımızı bu doğrultuda devam ettiriyoruz. Okul öncesi dönemde, çocuğa dış dünyayı tanıma olanağı veren, ona çeşitli alışkanlıklar kazandıran temel kurum ailedir. Çocuk, aile içinde temel öğrenme için gerekli deneyimleri kazanırken, olanaklar ölçüsünde gidebileceği okul öncesi eğitim kurumlarında bu deneyimleri pekiştirme ve zenginleştirme fırsatını bulmaktadır. Ebeveynleri ile geçirdiği zaman çocuk için çok kıymetlidir. Anne-Babaların çocuklarıyla oyun oynaması hem kendileri hem de çocukları açısından çok olumlu sonuçlar sağlamaktadır. Çocuk Etkinlikleri Grubu’nda yer alan tüm katılımcılarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Büyükşehir Belediyesi olarak sosyal alandaki çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz.” dedi.

 

Etkinlik grubuna çocuğunun katılmasını sağlayan ebeveynler, atölyelerin son derece faydalı geçtiğini belirterek, çocuklarını okulöncesi kuruma başlatmadan önce, okula uyumlu şekilde alışmasını sağlamak için çok güzel etkinlik planlandığını dile getirdiler ve katkı ve desteklerinden dolayı Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Başkan Kadir Albayrak’a teşekkür ettiler.

Bu haber Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Başa dön tuşu