Tekirdağ

ÇERKEZKÖY İLÇESİNDE KADIN SAĞLIĞI VE AİLE PLANLAMASI SÖYLEŞİSİ DÜZENLEDİ

ÇERKEZKÖY İLÇESİNDE KADIN SAĞLIĞI VE AİLE PLANLAMASI SÖYLEŞİSİ DÜZENLEDİ


20/01/2022 15:09:56

Kurulduğu günden bu yana çalışmalarını sosyal belediyecilik anlayışı ile sürdüren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, toplumun en önemli öznelerinden olan kadınların yanında olmaya devam ediyor. Bu kapsamda Çerkezköy Belediyesi işbirliği ile Kadın Sağlığı ve Aile Planlaması konusunda söyleşi düzenlendi.

Çerkezköy ilçesi Bağlık Mahalle Evi’nde düzenlenen söyleşide Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kadın Danışma Merkezi Sorumlusu Uzman Psikolog Beril Buket Bağcı tarafından stresin beden ve ruh sağlığı üzerindeki etkileri, meme kanserinde erken tanının önemi, sağlık taramalarının önemi, rahim ağzı kanseri ve kontroller, menopoz süreci, aile planlaması tanımı ve gebeliği önleyici yöntemler, kişisel temizlik, sağlıklı beslenme adımlarının tanımları konularında katılımcılara bilgi verildi. Kızılpınar, Veliköy ve Bağlık Mahalle Evi kursiyerlerinin katıldığı söyleşi, soru-cevap bölümünün ardından son buldu.

Konu ile ilgili açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Büyükşehir Belediyesi olarak hayata geçirdiğimiz projelerde her zaman toplumun ihtiyaçlarını göz önünde bulundurduk. Kadınlara yönelik gerçekleştirdiğimiz çalışmalar da bizim için büyük bir önem arz ediyor. Kadın Sağlığı ve Aile Planlaması söyleşimize katılan tüm katılımcılara teşekkür ediyorum. Toplumun her kesimine yönelik çalışmalarımız devam edecek.” dedi.

Yazar= Tekirdağ Belediyesi | Bülten

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu