Tekirdağ

BÜYÜKŞEHİRDEN TOPLU TAŞIMA ESNAFINA DESTEK

BÜYÜKŞEHİRDEN TOPLU TAŞIMA ESNAFINA DESTEK 28/04/2022 10:12:34 Geniş hizmet yelpazesi ve sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde toplumun her kesimine hitap eden…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

BÜYÜKŞEHİRDEN TOPLU TAŞIMA ESNAFINA DESTEK


28/04/2022 10:12:34

Geniş hizmet yelpazesi ve sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde toplumun her kesimine hitap eden önemli projeleri hayata geçiren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, toplu taşıma esnafına destek olmak için de harekete geçti.

Bu kapsamda başta akaryakıt fiyatlarındaki artışlar ve diğer maliyetler nedeniyle sıkıntılı günler geçiren toplu taşıma esnafına destek olmak amacıyla Özel Toplu Taşıma Otobüsü sahiplerine 1.800 TL aylık destek ödemesi yapılacak.

BAŞKAN ALBAYRAK: “TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ OLARAK ZOR GÜNLER GEÇİREN TOPLU TAŞIMA ESNAFIMIZIN YANINDAYIZ”

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak özel toplu taşıma esnafının yanında olduklarını belirten Başkan Albayrak, “Başta akaryakıt fiyatlarındaki artışlar ve diğer maliyetler toplu taşıma esnafımızın zor günler geçirmesine sebep olmaktadır. Bu kapsamda vatandaşlarımıza verilen toplu taşıma hizmetinin aksamaması ve zor durumda olan esnafımızın mağduriyetinin bir nebze de olsa giderilmesi amacıyla TETUS Yönetmeliği kapsamında Elektronik Ücret Toplama Sistemine entegre vaziyette toplu taşıma hizmeti veren Özel Toplu Taşıma Otobüsü sahiplerine, Elektronik Ücret Sistemi kayıtlarından elde edilen veriler doğrultusunda 15 gün ve üzerinde çalışanlara 6 ay süre ile aylık 1.800 TL destek ödemesi yapılacaktır. İlk ödemeler bugün itibariyle esnaflarımızın hesaplarına yatırıldı. Toplu taşıma esnafımıza hayırlı olsun” dedi.

+1
2
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu