Tekirdağ

BÜYÜKŞEHİR ZORLU KIŞ ŞARTLARINDA SOKAK HAYVANLARINI DA UNUTMADI

BÜYÜKŞEHİR ZORLU KIŞ ŞARTLARINDA SOKAK HAYVANLARINI DA UNUTMADI 12/01/2022 16:09:40 Zorlu kış şartları ve yoğun kar yağışı dolayısıyla il genelinde…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

BÜYÜKŞEHİR ZORLU KIŞ ŞARTLARINDA SOKAK HAYVANLARINI DA UNUTMADI


12/01/2022 16:09:40

Zorlu kış şartları ve yoğun kar yağışı dolayısıyla il genelinde tüm ilçelerde vatandaşların mağdur olmaması ve olumsuz bir durum yaşanmaması için gerekli tedbirleri alan ve özverili bir şekilde çalışmalarını sürdüren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, sokak hayvanlarını da unutmadı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından zorlu kış şartları ve kar yağışı dolayısıyla gıda bulmakta zorlanan sokak hayvanları için kentin farklı noktalarında kuru mama ile besleme yapıldı.

Başkan Albayrak: “Zorlu kış şartlarında can dostlarımızı unutmamız mümkün değil”

Dışarıda zorlu kış şartlarında yaşam mücadelesi veren sokak hayvanlarına yem ve mama desteğinde bulunduklarını belirten Başkan Albayrak  “Zorlu kış şartlarında can dostlarımızı unutmamız mümkün değil. Kış şartlarının çetin geçtiği dönemlerde ağırlıklı olarak sokak hayvanlarının yoğun olduğu bölgelerde besleme çalışması yapıyoruz. Yaşam mücadelesi veren sokak hayvanlarının beslenmesine yönelik çalışmaları önemsiyoruz. Besleme çalışmalarımıza destek veren duyarlı vatandaşlarımıza da teşekkür ediyorum. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman can dostlarımızın yanındayız”  dedi.

Yazar= Tekirdağ Belediyesi | Bülten

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu