Tekirdağ

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARIMSAL ALTYAPILAR ALANINDA HİZMETLERİNE DEVAM EDİYOR

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARIMSAL ALTYAPILAR ALANINDA HİZMETLERİNE DEVAM EDİYOR


04/11/2021 14:40:49

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, kurulduğu günden bu yana Tekirdağ’ın tarım ve hayvancılık alanındaki potansiyelini daha da ileriye taşımak için birbirinden önemli projeleri hizmete sundu. Bu kapsamda gerçekleştirilen tarımsal altyapı alanında suvat ve üst sel geçidi yapım çalışmaları il genelinde devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından sürdürülen çalışmalar kapsamında meralara çıkan hayvanların içme suyu ihtiyacını karşılamak ve boşa akan su kaynaklarının değerlendirilmesi amacıyla suvat yapım çalışmalarına hız verildi. 2021 yatırım yılı programı dâhilinde il genelindeki 40 mahalleye 40 adet suvat tesisi su bağlantılarıyla birlikte yapıldı. Böylece 2015 yılından bu yana 163 mahalleye toplamda 235 suvat tesisi yapılmış oldu.

Tarım Makineleri Daha Rahat Hareket Edebilecek

Derelerin, çatakların tarla yollarını kesmesi nedeniyle tarım makinelerinin ve diğer ulaşım araçlarının geçişinin zorlaşması üzerine Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi; toprak işleme ve hasat zamanında herhangi bir sorun yaşanmaması için, 2021 yılında Malkara İlçesinin Karacahalil, Çınaraltı, Güneşli, Deveci mahalleleri, Hayrabolu İlçesinin Danışment Mahallesi Şarköy ilçesinin Yörgüç Mahallesi ile Süleymanpaşa ilçesinin Tatarlı, Güveçli, Işıklar Mahallelerinde toplam 10 adet üst sel geçidini tamamlayarak üreticilerin hizmetine sundu. 

Başkan Kadir Albayrak: “Çiftçilerimizin ve hayvan yetiştiricilerimizin her zaman yanındayız”

Tarımsal altyapı alanında da Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak üreticilerin yanında olduklarının altını çizen Başkan Kadir Albayrak, “Tarım ve hayvancılık alanındaki çalışmalar 2021 faaliyet programımızda da önemli bir yer tutuyor. Bu kapsamda tarımsal altyapı çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Yapımını tamamladığımız üst sel geçitleri ile; römorkların devrilmesi, traktörlerin gömülmesi, biçerdöverlerin geçememesi gibi zaman kaybına ve aksamalara neden olan bu sorunların önüne geçilmiş oldu. Yine birçok mahallede yapımını tamamladığımız suvat tesislerimiz de, yaz aylarında merada hayvanların ihtiyacı olan yeterli ve kaliteli suyu temin etmek açısından son derece önemlidir. Büyükşehir Belediyesi olarak çiftçilerimizin ve hayvan yetiştirici vatandaşlarımızın yanında olmaya, yaptığımız yatırımlarla üreticilerimizi rahatlatmaya devam edeceğiz.” dedi.

Yazar= Tekirdağ Belediyesi | Bülten

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu