Yaşam

Bugün İçin Sağanak Yağış Uyarısı Yapıldı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Çorlu, Ergene, Çerkezköy başta olmak üzere Tekirdağ ve Trakya bölgesinde bugün öğle saatlerinden itibaren yerel olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiği bildirildi.

Meteoroloji yetkilileri, özellikle Çorlu ve çevresinde yaşayan vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiğini vurguladı.

Yetkililer:” Şiddetli yağışlar, ani sel baskınlarına ve yıldırım düşmelerine sebep olabilir.Ayrıca, yağış anında kuvvetli rüzgar ve fırtına ile yerel dolu yağışı ve hortum riski bulunuyor” sözlerini ifade etti.

Vatandaşların güvenlikleri için, zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamaları, su baskını riski olan alanlardan uzak durmaları ve ulaşımda aksamalar karşısında dikkatli olmaları gerekmektedir.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava durumuna ilişkin güncellemeleri takip etmeleri ve yapılan uyarılara uygun davranmaları konusunda halkı uyardı.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu