Tekirdağ

Bu Pazar gökyüzü çocukların olacak

Süleymanpaşa Belediyesi, 9 Ekim Pazar günü Uçurtma Şenliği düzenleyecek. Şenlik kapsamında birçok eğlenceli etkinliğin yanı sıra iki farklı dalda olmak üzere ödüllü uçurtma yarışması da yapılacak.

9 Ekim Pazar günü sahil dolgu alanda gerçekleştirilecek olan saat 14.00’da başlayacak olan Uçurtma Şenliği kapsamında; En Yükseğe Uçan Uçurtma ve En Güzel Uçurtma olmak üzere iki farklı dalda uçurtma yarışması da organize edilecek. Yarışmalarda birincilere gram, ikinci ve üçüncülere yarım gram altın ödül verilecek. Yarışmaların başvuruları şenlik günü saat 12.00’dan itibaren yapılabilecek.

EĞLENCELİ ETKİNLİKLER ÇOCUKLARI BEKLİYOR

Uçurtma Şenliği kapsamında ayrıca çocuklar için çok sayıda eğlenceli etkinlik de sahil dolgu alanda yer alacak. Çocuklara dolu dolu bir eğlence yaşatacak Uçurtma Şenliğinde; eğlenceli bilim atölyeleri, macera küpleri, şişme oyun grupları, alçak ip ve Survivor parkurları, dev oyunlar (devrilen bloklar vb), kukla tiyatrosu, el baskısı, yüz boyama ve sosis balon gibi aktiviteler bulunacak. Ayrıca Maskot Bandosu da gün boyu konser vererek eğlencenin dozunu arttıracak.

YÜKSEL’DEN UÇURTMA ŞENLİĞİNE DAVET

Süleymanpaşa’da yaşayan tüm çocukları ve kendini genç hissedenleri Uçurtma Şenliğine davet eden Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, “Yaz mevsiminin sona ermesi ile birlikte havalar giderek soğumaya başlasa da yazdan kalma son hafta sonunu en iyi şekilde değerlendirmek ve çocuklarımıza, gençlerimize bir anlamda yaza veda etkinliği tadında son bir organizasyon hediye etmek istedik. Bu amaçla düzenlediğimiz Uçurtma Şenliğimize tüm çocuklarımızı, gençlerimizi ve kendini genç hisseden büyüklerimizi davet ediyoruz,” açıklamasında bulundu.

Bu haber Süleymanpaşa Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu