Asayiş

Bir Kıvılcımla 30 Dönüm Tarla Yok Oldu!

Çerkezköy’de henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı yaklaşık 60 dönümlük tarlada çıkan yangın sonucu tarlanın yarısı küle dönerken, zaten zor şartlarda…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Çerkezköy’de henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı yaklaşık 60 dönümlük tarlada çıkan yangın sonucu tarlanın yarısı küle dönerken, zaten zor şartlarda çiftçilik yapmaya çalışan vatandaşın emeği de küle döndü.

Son zamanlarda artan hava sıcaklıkları ve duyarsız vatandaşların davranışlarından dolayı ülkemizde günden güne artan anız yangınlarına Çerkezköy’de bir yenisi daha eklendi.

KONTROL ALTINA ALINDI

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Dinex fabrikası ve Özcanlar Tekstil’in hemen yanı başında bulunan yaklaşık 70 dönümlük bir tarlada henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı yangın çıktı. Önceki gün akşam saatlerinde tarlada başlayan yangını gören çevredeki duyarlı vatandaşlar durumu hemen itfaiye ve polis ekiplerine haber verdi. İtfaiye ekipleri yangına hemen müdahale ederken, yangının tahribatını önlemek amacıyla kepçe operatörlerinden de yardım alındı.

Kepçe operatörleri yangının çevresini kazarak alevlerin tarlanın kalan kısmına ulaşmaması için önlem alırken, itfaiye ekiplerinin yaklaşık iki saat süren çalışması sonucu yangın kontrol altına alındı. Öte yandan tarlada çıkan yangının hemen yanı başında bulunan fabrikalara sıçramaması ise olası faciayı önledi.

BİR KIVILCIMLA YOK OLDU

Yaklaşık 60 dönümlük tarlada 600’e yakın saman balyası küle dönerken itfaiye ekiplerinin uzun uğraşları sonucu yangın söndürüldü. Artan mazot fiyatları ve zamlara rağmen üretim yapmaya çalışan çiftçinin bir yıllık emeği bir kıvılcımla yok olurken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu