Tekirdağ

Belkıs Emine Çelik İlkokulunun Açılışı Gerçekleştirildi

Milli Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf Tekin ve Tekirdağ Valisi Recep Soytürk, Hayırsever Kaan Çelik ve Ailesi tarafından yaptırılan 8 derslikli Belkıs Emine Çelik İlkokulunun açılışını gerçekleştirdi.

Malkara ilçemizde gerçekleştirilen açılışa Bakan Tekin ve Vali Soytürk’ün yanı sıra Tekirdağ Milletvekilleri Mestan Özcan, Gökhan Diktaş ve Çiğdem Koncagül,  Malkara Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar, İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan, Ak Parti İl Başkanı Ali Gümüş, Hayırsever Kaan Çelik ile Ailesi ve vatandaşlar katıldı.

Açılışta Hayırsever Kaan Çelik bir konuşma yaparak duygu ve düşüncelerini ifade etti.

Sonrasında Tekirdağ Milletvekilleri Çiğdem Koncagül ve  Mestan Özcan, bir konuşma yaparak hayırsevere teşekkür etti ve okulumuzun ilimize hayırlı olmasını temenni etti.

Ardından konuşan Vali Soytürk; “Tekirdağ ili bir tarım şehridir. Malkara yani içinde bulunduğumuz bu güzel ilçe, tarımın da öncü ilçelerinden bir tanesidir. Mülki İdare Amirliği mesleğimin başında Eflani Kaymakamıyken buradaki uygulamalardan özellikle süt birliği konusundaki uygulamalardan çok etkilenmiş, hem Karabük Eflani’de hem Ardahan Posof’ta bu birlikleri kurmuş hayata geçirmiştim. Öykündüğüm örnek aldığım bu ilçede bugün bir hayırsever tarafından yaptırılan okulun açılışında bulunmaktan büyük mutluluk duyuyorum.

Tekirdağ aynı zamanda bir sanayi şehridir, aynı zamanda bir turizm şehridir ama bizim amacımız mevcut durumu daha da ileri getirip aynı zamanda bir eğitim şehri de olmak istiyoruz. Bu konuda potansiyelimiz var. O potansiyeli en yüksek seviyede tutup Tekirdağ’ı bir eğitim şehri de yapmak istiyoruz. Bu günlerde önemli bir sıkıntımız var, ikili eğitimden kaynaklı bazı bölgelerimizde sıkıntılarımız var. Bunun en temel nedeni çok yüksek oranda nüfus hareketi oluyor, göç alıyoruz. Özellikle şehrimizin doğusuna yılda 25.000 – 30.000 nüfus geliyor, bu da yılda en az 24 derslikli 10 okul yapmamız anlamına geliyor.

Okullarda deprem yönetmeliğine göre incelemeler yapılmış, bu incelemeleri başlatan da şuan ki İçişleri Bakanımız o zamanki Tekirdağ Valimiz Ali Yerlikaya. Okullarımız daha güvenli hale gelsin diye bu uygulamayı başlatmış. Allah razı olsun, iyi ki başlatmış. Bu okulların büyük bir bölümünün güçlendirmesi bitti. Çok az bir kısmı ile ilgili Genel Müdürlüklerimiz ile konuşuyorum. Sayın Bakanımızın müjdeleri oldu, onları da tamamlıyoruz. Çok kısa bir süre içinde inşallah tamamlayacağız. Programda olan işlerin yapımını hızlandıracağız. Bu konuda Valilik olarak Kaymakamlar olarak Milli Eğitim Müdürleri olarak el birliğinde, bütün müdürler olarak milli eğitimin emrindeyiz. Tez zamanda Sayın Bakanımızın desteklediği bütün bu alanlardaki okul ihalelerini bitirip yerine getireceğiz inşallah. Ben bugün açılışını yaptığımız okulu yaptıran Kaan Bey’e ve onun ailesine teşekkür ediyorum.

Tekirdağ hayırseverlik konusunda son derece cömert bir şehir. Çokça hayırseverimiz var. 2 aydır buradayım, 2 tane protokol imzaladım. İnşallah hayırseverlerimizin tez zamanda artacağını, eksik kalan kısımlarımızı da bunlarla tamamlayacağımızı düşünüyorum. Bu duygu ve düşüncelerle okulumuzun tekrar hayırlı olmasını diliyor, hepinize saygılar sunuyorum.” dedi.

Ardından konuşan Bakan Tekin; “Millî Eğitim Bakanlığı’nın, bünyesinde 1 milyon 100 bin civarında çalışan ve 20 milyona yakın öğrenci ile 76 bin kurum bulunan çok büyük bir camiadır.

Bu kadar büyük bir eğitim camiasına destek olan, Bakanlığın üzerindeki yükün bir kısmını almak için gayret gösteren hayırseverlere teşekkür eden Tekin, sözlerine şöyle devam etti:

“Arkanızdan hayır duası edilecek bir eser bırakıyorsunuz. Hem de Türkiye’nin, milletin, toplumunun eğitim ihtiyacına katkıda bulunuyorsunuz. Ben bütün işlerimizin içinde sadece ve sadece hayırseverlerin yaptıkları okul açılışlarına katılıyorum. Bazen eleştiriyorlar: “Hayırseverlerin yaptığı küçük okullara gidiyor.” diye. Hayır, ben öyle yapıyorum. Benim yetiştiğim coğrafyada, benim yetiştiğim toplumun gelenek ve göreneklerinde, ahde vefa, yapılanlara saygı göstermek ve teşekkür etmek var. O yüzden sadece hayırseverlerin yaptığı okulların açılışına gidiyorum. Allah sizlerden razı olsun, sayılarınızı artırsın.” dedi.

Protokol konuşmalarının ardından Bakan Tekin, Hayırsever Kaan Çelik ve Ailesine plaket ve hediye taktim etti.

Akabinde kurdele kesilerek okulun açılışı gerçekleştirildi. Sonrasında Bakan Tekin, Vali Soytürk ve Protokol Üyeleri okulu gezdi.

 

 

 

 

Bu haber Tekirdağ Valiliği’nin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Başa dön tuşu