Tekirdağ

BAŞKAN YÜCEER MURATLI’DA

BAŞKAN YÜCEER MURATLI’DA

09/05/2024 19:07:41

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Candan Yüceer, Muratlı ilçesinde iş insanı Kemal Darcan tarafından yaptırılan Kemal Darcan Ortaokulu’nun temel atma törenine katıldı.

Tekirdağ Valisi Recep Soytürk’ün de katıldığı, içerisinde kapalı spor salonu, bağımsız sanat atölyesi ve uzay gözlem evi bulunan 20 derslikli ortaokul projesinin temel atma töreninde bir konuşma yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Candan Yüceer, en büyük yatırımın insana yapılan yatırım olduğunu belirterek, “Eğitim, olmazsa olmazımızdır. Yeni dönemde de eğitim öncelikli projelerle geleceğimize yatırım yapacağız. Tüm ilçelerimizde kreşler açacağız. Şarköy’de yapımı devam eden kreşimizi en kısa sürede tamamlayarak hizmete açmayı hedefliyoruz. Yükseköğrenim Öğrenci Yurtları hizmeti ile Tekirdağ’a üniversite eğitimi için şehir dışından gelen gençlere eğitimleri boyunca konfor düzeyi yüksek, temiz, güvenli ve ev sıcaklığında barınma imkânları sunacağız. Öğrencilere yönelik eğitsel ve sosyal nitelikli projelerimizle, onların eğitim hayatlarına katkı sağlayacağız. Büyükşehir Belediyesi olarak tüm kurum ve kuruluşlarımızla eğitim alanında iş birliğine hazırız. İş İnsanı Kemal Darcan’ı son derece önemli ve anlamlı girişiminden dolayı tebrik ediyor, temelini atacağımız Kemal Darcan Ortaokulu’nun, Muratlı’mıza ve öğrencilerimize şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

 

BAŞKAN YÜCEER, MURATLI’DA BİR DİZİ ZİYARET VE İNCELEMELERDE BULUNDU

 

Başkan Yüceer temel atma töreninin ardından Muratlı Belediye Başkanı Varol Türel’i makamında ziyaret ederek, Muratlı ilçesinde yapılacak olan ve devam eden çalışmalarla ilgili görüş alışverişinde bulundu. Esnaf ve vatandaşlarla sohbet ederek, talep ve önerilerini dinledi. Daha sonra Bülent Ecevit Parkı, TESKİ Aşağısevindikli İçme Suyu Terfi Merkezi ve Güneş Enerji Santrali’nde (GES)   detaylı incelemelerde bulunan Başkan Yüceer, yetkililerden çalışmalar ile ilgili bilgi aldı.

Bu haber Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Başa dön tuşu