Yaşam

10 Mayıs 2024’te Okullar Tatil Mi?

10 Mayıs 2024’te Okullar Tatil Mi?

10 Mayıs 2024 Cuma günü Türkiye’de okulların tatil olup olmadığı, eğitim camiasında ve veliler arasında merak konusu.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından resmi bir açıklama yapılmamasına rağmen, 10 Mayıs’ta ülke genelinde öğretmen sendikaları tarafından 1 günlük iş bırakma eylemi gerçekleştirileceği duyurulmuş durumda. Bu durum, bazı illerde okulların fiilen kapanmasına ve derslerin yapılmamasına neden olabilir.

Bir öğrencinin bir okul müdürünü silahla öldürmesi olayı sonrası Türkiye genelinde 10 Mayıs Cuma günü öğretmenler iş bırakma eylemi yapacak. eylemin sosyal medyada “okullar tatil” diye yayılması üzerine açıklama yapan MEB, okulların tatil olduğu iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Resmi Tatil Bilgisi:

MEB’in resmi takviminde 10 Mayıs Cuma günü için herhangi bir tatil günü belirtilmemektedir. Bu nedenle, resmi olarak okulların açık olması beklenmektedir.

Öğretmen Sendikalarının İş Bırakma Eylemi:

Eğitim-Bir-Sen, Türkiye Kamu-Sen ve diğer sendikalar tarafından 10 Mayıs’ta öğretmenlere yönelik saldırılara tepki olarak 1 günlük iş bırakma eylemi kararı alınmıştır. Bu eylemin kapsamında bazı öğretmenler derslere girmeyebilir.

Etkilenen Bölgeler:

İş bırakma eyleminin tüm illerde aynı şekilde gerçekleşmesi beklenmemektedir. Sendikaların örgütlü olduğu ve eyleme katılımın yüksek olduğu illerde okulların fiilen kapanma ihtimali daha yüksektir.

Velilere Öneriler:

  • En güncel ve doğru bilgi için, bulunduğunuz il/ilçenin Milli Eğitim Müdürlüğü’nün resmi internet sitesini veya sosyal medya hesaplarını takip etmenizi tavsiye ederiz.
  • Okul yönetiminden veya öğretmenlerden resmi bir açıklama gelmeden önce, 10 Mayıs’ta okulların tatil olduğunu varsaymamanız önemlidir.
  • Mümkünse, 10 Mayıs’ta çocuğunuzun okula gitmesi gerekip gerekmediğini teyit etmek için okul idaresiyle iletişime geçmeniz en doğrusu olacaktır.

Sonuç:

10 Mayıs’ta okulların tatil olmadığı, şu anda kesin olarak bilinmektedir. MEB’in resmi açıklamasını ve bulunduğunuz il/ilçenin Milli Eğitim Müdürlüğü’nün talimatlarını takip etmeniz önemlidir.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu